Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 23°C Polojasno

Ať neschopný ministr Kalousek odejde z vlády, žádá Nečase nová tvář véček

Ať neschopný ministr Kalousek odejde z vlády, žádá Nečase nová tvář véček
zdroj: Mediafax

Premiér Petr Nečas by měl zvážit odvolání ministra financí Miroslava Kalouska z funkce. Tvrdí to místopředseda VV a známý bojovník proti korupci v Ústeckém kraji Tomáš Jarolím. Nelíbí se mu způsob, jakým se Kalousek snaží zalepit díru ve státním rozpočtu na rok 2012.

Místopředseda také otevřeně připouští, že jeho tah by se nemusel líbit stranickým kolegům. To ale Jarolím neřeší, na tom, že prý Kalousek pracuje špatně, by nesouhlas ostaních špiček VV nezměnil nic.

Pnutí uvnitř koalice

Už zvolení teplického zastupitele Tomáše Jarolíma místopředsedou VV bylo některými politology vnímáno jako použití tajné zbraně, jejíž ústí míří jasně směrem ke koaličním partnerům. Ani v případě aktuálního sporu VV v otázce státního rozpočtu nezůstává Jarolím nijak stranou.

Ve svém pondělním tiskovém prohlášení apeluje na premiéra Petra Nečase, zda by nebylo namístě odvolání ministra financí Kalouska.

Podle Jarolíma druhý muž koaliční TOP 09 poněkud zanedbal přípravu rozpočtu na rok 2012. Výsledek? Časový pres a další pnutí uvnitř koalice. A v neposlední řadě další tlak na nejmenší koaliční stranu, jejímž členem se Jarolím stal letos na jaře.

Celý článek na ParlamentniListy.cz.