Dnes je středa 3. března 2021., Svátek má Kamil
Počasí dnes 12°C Skoro jasno

A je to. Bobošíková žene k soudu senátory, kteří žalují Klause

A je to. Bobošíková žene k soudu senátory, kteří žalují Klause
Jana Bobošíková. | zdroj: Mediafax

Předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková podala žalobu na neznámé pachatele, kteří ve veřejných projevech označili odcházejícího prezidenta Klause za velezrádce. Vyšetřovatelům Suverenita doporučuje vyslechnout Karla Janečka a senátory, kteří obžalobu z velezrady odhlasovali. Předsedkyně strany zároveň oznámila snahu o sdružení pravicových stran, které by v příštích volbách mohly nahradit současné pseudopravicové parazity".

"Trestní oznámení nesměřuje proti hlasování a projevům v Parlamentu ČR, ale proti těm konkrétním vystoupením na veřejnosti, při kterých došlo k označení prezidenta republiky za velezrádce nebo za osobu, která porušila svým konáním zákon. Suverenita má za to, že přímé obvinění prezidenta České republiky ze spáchání velezrad, které bylo završeno Senátem schváleným podáním žaloby, je naprosto nedůvodné a nezákonné. Trestní oznámení se týká i konkrétních osob, které daly svým podáním do Senátu podnět k projednání návrhu na podání žaloby k Ústavnímu soudu," oznamuje strana Jany Bobošíkové v tiskovém prohlášení.

Pseudopravicoví paraziti

Následně vyjmenovává všechny senátory, kteří hlasovali pro podání žaloby počínaje Miroslavem Antlem a konče Eliškou Wagnerovou a Janem Žaloudíkem. Karlu Janečkovi je přitom věnována zvláštní pozornost, neboť není chráněn imunitou a kritické výroky na adresu prezidenta Klause pronášel opakovaně.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,620 21,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma