Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Známý ekonom: Levicoví voliči, budete litovat. Návrhy ČSSD jsou děsivé

Známý ekonom: Levicoví voliči, budete litovat. Návrhy ČSSD jsou děsivé
zdroj: Mediafax

Zvyšují daně, zvyšují dotace, zvyšují minimální mzdu. Obojí podle ekonoma a šéfa Svobodných Petra Macha mají ve svém plánu ODS a ČSSD. Podle něho budou levicoví voliči zklamaní, pokud si myslí, že jim socialisté daně sníží. ParlamentnímListům.cz také Mach upřesnil podrobnosti k demonstraci proti vyvěšení vlajky EU na Pražské hradě.

Termín vyvěšení evropské vlajky na Pražském hradě se změnil na středu 3. dubna. „Dostali jsme o tom informaci přímo z kanceláře předsedy Evropské komise z Bruselu, takže jsme změnili termín demonstrace na 10.30 hodin 3. dubna,“ řekl Petr Mach.

„Předpokládáme, že se sejdeme na Hradčanském náměstí, abychom viděli na první hradní nádvoří, kde se pravděpodobně ta akce bude odehrávat. Řekneme tam k tomu své a přichystali jsme petici, kterou požádáme vládu, aby navrhla parlamentu vyhlášení referenda o vystoupení České republiky z EU,“ prozradil ParlamentnímListům.cz.

Jeho strana prý hlavně chce vyjádřit protest, že se vlajka EU na Hradě vůbec vyvěšuje. „Hrad, který byl sídlem českých panovníků a dnes prezidenta, symbolizuje, kdo tomu státu vládne. Jestliže Miloš Zeman na roveň české vlajky pověsí vlajku evropskou, tak tím oficiálně deklaruje, že nepovažuje Českou republiku za suverénní zemi,“ míní ekonom a šéf Svobodných.

Modrou vlajku ať si věší v Bruselu

„Abychom se opět mohli považovat za svrchovaný stát, není pak jiná možnost, než z Evropské unie vystoupit. „Nechceme však při demonstraci modrou vlajku pálit, ale hodláme pozitivně vyjádřit, že tam mají vlát české vlajky. Modrou vlajku ať si věší v Bruselu,“ vzkazuje Mach.

Demonstrovat bude zároveň i konzervativní Akce D.O.S.T. a patrně i Suverenita Jany Bobošíkové. „Pokud vím, tak Michal Semín z Akce D.O.S.T. deklaroval, že na Hradčanské náměstí také přijdou, stejně tak Jana Bobošíková. Budeme rádi, když tam přijde co nejvíc skupin či subjektů,“ sdělil Petr Mach.

Vedle vztyčení vlajky EU hodlá prezident Zeman spolu se šéfem EK Barrosem slavnostně ratifikovat takzvaný Evropský stabilizační mechanismus, krátce ESM (k tématu více ZDE). „Proti tomu jsme protestovali od samého počátku. Kritizovali jsme premiéra Nečase, že to v Bruselu podepsal. Následně jsme všemožně vyzývali poslance a senátory, aby k tomu nedávali souhlas. Sám jsem byl na jednání výboru Senátu. Všechno to ale bylo marné,“ shrnuje.

Zdroje: