Záchranář pomohl tonoucímu dítěti. To je v kritickém stavu
9. 5. 2010 – 15:31 | Zpravodajství | red
Zdravotnický záchranář v neděli po poledni v Brně zachránil tonoucí se dítě. Bezvládného těla si muž všiml u splavu na řece Svitavě v ulici Tkalcovské.
Ihned skočil do vody, vytáhl chlapce ven, a protože nedýchal ani mu nebilo srdce, okamžitě zahájil resuscitaci. Jen díky jeho včasnému zásahu neskončila událost tragicky. Uvedl to mluvčí jihomoravských záchranářů Radek Turin. Dítě ovšem není mimo nebezpečí.
Záchranné službě nahlásili lidé nehodu před 13:00.
Na místo ihned vyjela sanitka. Dorazila čtyři minuty od výzvy, shodou okolností ji však ještě předstihl zaměstnanec záchranné služby, který v tu dobu nebyl ve službě, ale zrovna procházel kolem. Právě ten dítě z vody vytáhl.
"Při příjezdu našeho týmu měl již chlapec obnovenu srdeční akci, zasahující tým dítě zaintuboval, napojil jej na umělou plicní ventilaci s podporou kyslíku, podal veškeré nutné léky a roztoky," popsal Turin. Záchranáři pak chlapce v kritickém stavu převezli na anesteziologicko-resuscitační kliniku do dětské nemocnice.