Dnes je čtvrtek 26. listopadu 2020., Svátek má Artur
Počasí dnes 3°C Zataženo nízkou oblačností

Za průvanem kolem Karolíny Peake může být Kalousek, ohromila Klasnová

Za průvanem kolem Karolíny Peake může být Kalousek, ohromila Klasnová
Kateřina Klasnová | zdroj: Parlamentnilisty.cz

ROZHOVOR Kateřina Klasnová, předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných, popírá jakékoliv ambice své strany podpořit koaliční vládu Petra Nečase. Odmítá tak spekulace, které se objevily na internetu. ParlamentníListy.cz ji proto oslovily, aby uvedla věci na pravou míru.

Objevily se spekulace, že by Věci veřejné měly nahradit ve vládě odstupující stranu LIDEM, nebo alespoň podpořit Nečasův kabinet. Je na tom něco pravdy?

Pověsti o tom, že by měly Věci veřejné provést něco takového, mi připadá spíše jako silvestrovský pořad. Neumím si ani představit spolupráci s LIDEM, která se údajně chystá do opozice. Nezdá se mi to, protože ten termín 10. ledna mi připadá spíše jako čas, který si LIDEM nechává pro vyjednávání.

Nejsem tomu ale ráda, protože to Věci veřejné velmi poškozuje. Je to stejně nesmyslné jako zvěsti o tom, že se měla Karolína Peake vyjádřit, že si umí představit opoziční spolupráci mezi VV a LIDEM. Já si opravdu neumím představit, že bychom se objaly, řekly si „co jsme si, to jsme si“ a začaly spolupracovat. Neumím si to představit stejně, jako podporu Nečasovu kabinetu. Opravdu, to ne.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,250
USD 21,960 22,100
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma