Z Kosmonos utekl osmnáctiletý mladík, je prý nebezpečný
28. 6. 2010 – 16:09 | Zpravodajství | red
Policisté pátrají po osmnáctiletém pacientovi psychiatrické léčebny v Kosmonosích Jiřím Lakatosovi z Trutnovska. Ten se v pátek nevrátil z povolené vycházky.
Podle ošetřujících lékařů je potenciálně nebezpečný pro své okolí, a to zejména s přibývajícím časem, po který je jeho léčba přerušena. Informoval o tom mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.
Lakatos byl naposledy viděn v pátek kolem 13:30, kdy odešel z léčebny na povolenou vycházku. Ve stanovený čas, v 19:00, se do léčebny nevrátil. Má soudem nařízené ochranné sexuologické léčení. V minulosti byl odsouzen pro trestné činy výtržnictví a pro pokus znásilnění.
Lakatos je vysoký 182 centimetrů, má hubenou postavu, hnědé krátké vlasy a modré oči. Na obou lýtkách, hřbetu levé ruky a na levé paži má různá tetování. V době útěku měl na sobě světlé riflové kalhoty a béžovou mikinu.
Jakékoli informace k Jiřímu Lakatosovi mohou případní svědci podat přímo pracovníkům služby kriminální policie a vyšetřování v Mladé Boleslavi, telefon 974 877 421, nebo na kterémkoli policejním útvaru či na lince 158.