Vrah manželů z Albrechtic dostal výjimečný trest 30 let

- Aktuality autor: Michal Polák

Ostravský krajský soud dnes poslal do vězení na 30 let mladého muže, který před senátem stanul jako obžalovaný z vraždy rodičů své bývalé přítelkyně. Výjimečný trest mu soudci uložili za dvojnásobnou vraždu, manžele postupně ubodal v jejich domě ve Městě Albrechtice na Krnovsku. Údajně se mstil za rozchod s dcerou obětí. Navíc po něm rodina vymáhala ukradené peníze. 

Zavraždění manželé byli úspěšní podnikatelé. Vlastnili prosperující firmu na výrobu dřevoobráběcích strojů. Podle obžaloby Radek Větrák dobře znal jejich zvyky. Odpoledne 10. března vnikl do jejich domu a čekal na ně. Domů se nejprve vrátila žena. Podle zajištěných stop na ni vrah zaútočil nožem ve sklepě. Čepel zasáhla i srdce a žena za několik minut zemřela. 

 

Pak počkal na příchod otce bývalé přítelkyně. Na něj podle obžaloby zaútočil v přízemí domu. I jemu způsobil zranění srdce, kterému na místě podlehl. Ženu odtáhl pod schodiště, mrtvého muže dal do postele a přikryl. V domě pak utřel stopy od krve, ukradl cennosti a peníze. Sebral i klíče od auta, kterým odjel do Prahy. Za část ukradených peněz tam koupil oblečení a mobilní telefon. 

Vyhledal dokonce bývalou partnerku a dceru obětí. "Dožadoval se vysvětlení, proč jej vykázala ze svého bytu. Přespal u ní," řekl žalobce Vít Legerský. Následující den se přes Ostravu vrátil do Města Albrechtice. Tam jej policie také zadržela.

Tagy: soud výjimečný trest Krnovsko

Zdroje: ČTK