Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Udivený Gross: Já odstoupil kvůli milionu. A dnes to vládě prochází

Udivený Gross: Já odstoupil kvůli milionu. A dnes to vládě prochází
zdroj: Mediafax

Expremiér Stanislav Gross byl nucen odejít z křesla předsedy vlády, protože nedokázal vysvětlit, kde získal milion na nákup bytu. Nic mu přitom nebylo prokázáno.

Bývalý místopředseda vlády, Jiří Čunek (KDU-ČSL), musel odejít z funkce kvůli údajnému půlmilionovému úplatku, který mu nakonec nebyl dokázán. Co jsou tyto částky proti tém, které provází současné vládní kauzy.

Expremiér Gross se podivuje na tím, jak současné vládě procházejí její skandály. Sám musel odstoupit kvůli milionu korun, jehož původ nemohl přesvědčivě vysvětlit. Dnes se jedná třeba o částku půl miliardy, o podplácení poslanců a podobné záležitosti.

Jeden skandál přebíjí druhý

„Vím, že ze mě některá média udělala bubáka. Ale v každém případě platí, že si nedovedu představit žádnou sociálně-demokratickou vládu, které by tak snadno v médiích procházela taková dlouhá řada skandálů. Jeden přebíjí druhý, a který byl před měsícem, už si ani nikdo nepamatuje. Naše vlády i jejich členové byli dehonestováni za drobnosti. Kdyby v době mého působení platila pro politiky současná pravidla úniku ze slepé uličky, tak jsem mohl druhý, či třetí den poté, co jsem vyslovil nějakou nepromyšlenost, mohl říci, že to byla mystifiakce. Past na novináře. No a pak říct, to co jsem nechtěl, tedy, že jsem nákup bytu financoval i z poslaneckých náhrad a posypat si hlavu popelem," řekl pro ParlamentíListy.cz Gross.

Celý článek na ParlamentniListy.cz