Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes 0°C Zataženo

U soudu s Rathem bylo veselo. Kott v odposlechu vyprávěl o holení genitálu

U soudu s Rathem bylo veselo. Kott v odposlechu vyprávěl o holení genitálu
Petr Kott | zdroj: Profimedia

Jeden z obžalovaných v kauze bývalého středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha, Petr Kott, je pohoršen konáním vyšetřovatele a státního zástupce. U soudu z přehrávaných záznamů odposlechů totiž zaznělo, že si oholí své přirození a spočítá miliony. Podle obžalovaného si to mohli vyšetřovatelé odpustit. Jde o úmyslné poškození jeho osoby a jeho partnerky Kateřiny Pancové, domnívá se.

V nahrávce ze 3. února 2012 Petr Kott své partnerce sděluje, co hodlá další den udělat. „Přijedu domů, spočítám dvanáct mega a voholim si ptáka“, zaznělo z nahrávky, která rozesmála přítomné včetně samotné Kateřiny Pancové. K jejímu zveřejnění došlo pravděpodobně kvůli oněm „dvanácti mega“, které podle vyšetřovatelů pocházejí z úplatků za zakázku pro kolínskou nemocnici. Píše to dnešní vydání on-line deníku Lidovky.

Petr Kott se však nebavil. „Má to ukázat, jací jsme amorální. Takových okamžiků je v odposleších mnohem více, třeba, když se bavíme o některých lidech“," sdělil deníku po skončení pátečního soudního stání.

Ze zveřejněných odposlechů dále vyplynulo, že Kott užíval antidepresiva. Byl proto roztržitý a zapomněl kufřík s údajným úplatkem ve výši osmi milionů korun, které mu podle obžaloby přinesl Jindřich Řehák ze společnosti Hospimed pro Oblastní nemocnici Kolín do pizzerie poblíž obchodního domu Kotva.

„Vyšel sem sem ven, nedovedeš si představit, jak rychle jsem byl zpátky u toho stolu. Zapomenout něco takovýho, to už je směšný. Když mám ten koaxil, tak mi to nevadí, je to lepší“, líčí Petr Kott na záznamu humornou historku své partnerce Pancové.

Zdroje: