Dnes je pondělí 10. listopadu 2025., Svátek má Evžen
Počasí dnes 4°C Skoro zataženo

Sobotka představil stínovou vládu. Paroubka a Škromacha nahradí Špidla

26. 5. 2011 – 7:43 | Zpravodajství | red

Sobotka představil stínovou vládu. Paroubka a Škromacha nahradí Špidla
zdroj: Mediafax

V nové stínové vládě ČSSD, kterou předseda strany Bohuslav Sobotka představí v pátek, nebude jeho předchůdce ve funkci Jiří Paroubek ani třeba šéf pražské sociální demokracie Petr Hulinský či místopředseda strany Zdeněk Škromach.

Objeví se v ní prý ale jako stínový ministr práce a sociálních věcí bývalý eurokomisař Vladimír Špidla a také ostravský primátor Petr Kajnar a středočeský hejtman David Rath jako stínový ministr zdravotnictví. Informují o tom dnešní Lidové noviny (LN).

O Paroubkovi se spekulovalo jako o možném stínovém ministru financí ČSSD, nakonec ale Sobotka ponechá tuto funkci Janu Mládkovi, pokračují LN. Špidla ve stínovém kabinetu vystřídá Škromacha, Kajnar jako stínový ministr průmyslu Milana Urbana a bývalý volební manažer strany Jan Hamáček jako stínový ministr obrany Hulinského.

LN píšou, že ve stínovém kabinetu nebude ani brněnský primátor Roman Onderka, který se věnoval dopravě. Stínovým šéfem diplomacie bude místopředseda ČSSD a Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek.

Předchozí článek

Pohár patří Boleslavi, drama se Sigmou rozhodly penalty

Následující článek

ČLK napadá zdravotnickou reformu, vyzývá lékaře k společné obraně

Nejnovější články