Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Pražská kandidátka bez Béma? I to je možné

Pražská kandidátka bez Béma? I to je možné
zdroj: Mediafax

Hrozí pražskému primátorovi Pavlu Bémovi, že bude vyškrtnut z pražské kandidátky pro sněmovní volby? Rozhodnout by se mělo tuto středu.

Někteří lidé z pražské organizace ODS si údajně přejí, aby byl Pavel Bém vyškrtnutý z kandidátky pro květnové volby do Poslanecké sněmovny. Dávají mu za vinu kauzu Opencard a styl vedení metropole. Uvádí to agentura Mediafax.

"Jsme v situaci, kdy pražská ODS je v rekordním propadu, a proto musí nějak zareagovat," řekl poslanec za pražskou ODS Marek Benda.

Podle kritiků z pražské ODS může primátorovi hrozit, že bude z kandidátky v metropoli vyřazen. Kromě toho by Bém mohl přijít také o post předsedy pražské organizace občanských demokratů. O jeho budoucnosti budou občanští demokraté jednat již tuto středu.

Jak Mediafax připomíná, pražská ODS ve sněmovních volbách v roce 2006 získala 48 procent a 14 poslaneckých mandátů, čímž zajistila straně vítězství. V posledních komunálních volbách dokonce občanští demokraté dosáhli více než 50 procent hlasů, což znamenalo nadpoloviční počet křesel v zastupitelstvu metropole.

Jenže teď je vše jinak. Kvůli kauzám a problémům, které vyplouvají na povrch, straně totiž od listopadu klesají volební preference.

                                                                                                                              www.parlamentnilisty.cz