Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Povýšení Jakuba Železného v ČT: Odměna, nebo trest za prostořekost?

Povýšení Jakuba Železného v ČT: Odměna, nebo trest za prostořekost?
zdroj: Mediafax

Politický redaktor České televize Jakub Železný sice z televizní obrazovky nezmizí, během března se ale zřejmě začne objevovat ve zcela jiné roli než dosud. Jde prý o trest za jeho prostořekost.

oderátor a investigativní reportér České televize Jakub Železný dostane zřejmě pěkně přes prsty. Z atraktivní pozice politického komentátora bude od března přeřazen na práci "čteče zpráv". Ač i tato pozice je vnímána jako atraktivní, pro novináře to je trest. I přesto, že změna jeho pracovní náplně bude prezentována jako výsledek úspěšného konkurzu.

Podle zdroje jde de fakto o trest za to, že byl Železný příliš dotěrný v úvodním rozhovoru s tehdy čerstvým ředitelem Petrem Dvořákem. Dostal tak "trafiku", kterou nebylo dost dobře možné odmítnout.

Otravný Železný. Ukliďte ho

Podle mediálního odborníka a Železného známého, Jiřího Mikeše, může být novinářův "přesun" výsledkem politických tlaků. "Je možné, že veřejnoprávní televize vyhověla politikům, ti se shodli, že je pro ně otravný, chce se skutečně dopátrat pravdy, je otravný. To se mnohým z nich nelíbí," řekl ParlamentnímListům.cz. "Je známý jako tvrdý novinář, to může být někomu trnem v oku," dodal.