Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 9°C Skoro jasno

Kategorie

Podpora

Nová metoda ukazuje, jak komunikovat s lidmi s Alzheimerovou chorobou

Inzerce 7. 8. 2017
Pokud se ve vaší rodině objeví demence, dříve či později se váš blízký přestane orientovat ve stejném čase a prostoru jako vy. Chová se neadekvátně a nepochopitelně. Raději se uchyluje do vnitřního světa, do vlastní minulosti, kdy byl užitečný, milovaný a oceňovaný. Ten se stává jeho faktickou realitou, vnější prostředí pro něj naopak ztrácí význam. Vstoupit za zavřené dveře tohoto světa nám může pomoci metoda Validace.

Pane doktore, slibuji, že budu

Inzerce 14. 5. 2017
"Chlape, dostal jste novou šanci na život, tak si užívejte každého dne!“, vyzval doktor Netuka pana Karla z obce Vinařice nedaleko Kladna. „Pane doktore, slibuji, že budu.“ A tak to tatínek dvou bezva kluků dělá. Užívá každého dne, který může trávit s rodinou. „Ráno vítám Slunce a večer Měsíc. A věřte, je to úžasné.“

Finanční pomoc pro onkologicky nemocné rodiče

Inzerce 7. 5. 2017
Jakmile se v rodině objeví vážná nemoc u rodiče, vše se rázem změní. Začíná dlouhá cesta s jediným cílem – úspěšně zvládnout léčbu a zároveň se maximálně věnovat svým dětem, aby dopad těžké situace byl na ně co nejmenší. 

Pravidelná finanční pomoc pro onkologicky nemocné rodiče

Inzerce 28. 4. 2017
Nadace DOBRÝ ANDĚL pomáhá nejen dětem, ale také onkologicky nemocným rodičům. V současné době jich dárci jejím prostřednictvím podporují 439. Každý měsíc nadaci DOBRÝ ANDĚL zažádá o finanční příspěvek více než 20 nových rodin s nezaopatřenými dětmi, v nichž onemocněl jeden z rodičů rakovinou. Finanční pomoc jich však potřebuje mnohem více. Ne každý o této možnosti ví.

Festival ROUTA 2017 přivítá rodiče i děti hudbou a velkým 'Montessori Aktivparkem'

Inzerce 25. 4. 2017
Multižánrový festival ROUTA se od ostatních hudebních akcí neliší jen pohodovou atmosférou a dějištěm v krásném prostředí poutního místa Hrádek u Vlašimi. Jeho organizátoři totiž kladou důraz hlavně na bohatý doprovodný program pro děti v podobě Montessori Aktivparku, workshopů, divadelních představení a výstav. Vstupné na festival je dobrovolné a stanování na místě je zcela zdarma.

Teodorka se léčí se vzácným typem sarkomu ledviny i přesto pomáhá druhým

Inzerce 1. 4. 2017
Paní Jitka z Tábora žije sama se svými dcerami – pětiletou Teodorkou a devátectiletou Martinou. Na konci minulého roku začala Teuška o něco méně jíst, paní Jitka ji vzala pro jistotu k lékaři. Po sérii vyšetření a následném ultrazvuku jim lékaři bohužel sdělili, že má Teuška vzácný typ sarkomu ledviny. V pražské Fakultní nemocnici Motol malá pacientka podstoupila náročnou operaci, po které následovala chemoterapie.

Onkologické onemocnění u dětí a jeho dopady na celou rodinu

Inzerce 25. 3. 2017
Nadace DOBRÝ ANDĚL představila studii, ve které zmapovala těžkou životní situaci rodin, v nichž se nezaopatřené dítě léčí či léčilo s onkologickým onemocněním. Studie se zaměřila na ekonomickou náročnost, ale i další dopady na celou rodinu, které s sebou léčba a následná rekonvalescence nese.  

Šestileté Natálce z Kladna pomáhají Dobří andělé již 47 měsíců

Inzerce 18. 3. 2017
V dubnu 2013 Natálce lékaři diagnostikovali myeloidní leukémii. Vše nabralo rychlý spád. Okamžitě byla zahájena chemoterapeutická léčba v pražské Fakultní nemocnici Motol. První půlrok strávily v nemocnici s maminkou Erikou téměř každý den. Léčbu provázely komplikace, typ leukémie, kterou Natálka onemocněla, patří mezi ty závažnější. Paní Erika se o děti v té době starala sama, s péčí o druhou dceru, osmiletou Eričku, pomáhali prarodiče.