Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Pavel Bém si přišel pro ocenění a způsobil šok: On není v base?

Pavel Bém si přišel pro ocenění a způsobil šok: On není v base?
zdroj: Profimedia

Letos prý Pavel Bém předvedl nejobtížnější horolezecký výstup na horu nad šest tisíc metrů ze všech českých horolezců a obdržel za to ocenění. Stojí za pozornost, že Bémova přítomnost na slavnostním ceremoniálu vzbudila řadu reakcí. Někteří z hostů se divili, jak je možné, že Bém není ve vězení, jiní pak říkali, že v politice působí ještě mnohem horší lidi.

Poslanec Pavel Bém obdržel mezinárodní horolezecké ocenění za zdolání himálajské K2, v uplynulém roce nikdo nezdolal těžší horu nad šest tisíc metrů, takže si prý ocenění čtyřčlenné komise horolezeckých společností ALPY a OEAV zaslouží. Podle informací pondělní MF Dnes ale komise důsledně oddělovala sportovní výkon od Bémovi politické historie.

"Tvrdě jsem politiku oddělil od sportovní stránky. Bémův výstup na K2 je bezesporu nejtěžší," říká ředitel festivalu a člen poroty Ladislav Jirásko. Na adresu Pavla Béma dodává: "Podle mě nepatří do té nejhorší kategorie politiků. Myslím, že tam jsou ještě horší grázlové."

Bém přitom odmítá prozradit, z jakých peněz své horolezecké výpravy financuje. Liší se tím od řady horolezců, kteří své donátory veřejně přiznávají. Politik se hájí tím, že platí ze svého, protože na případné veřejně známé sponzory by se okamžitě vrhla média.

Zdroje: