Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Paroubek: Hloupé škrtací reformy brzdí naši ekonomiku

Paroubek: Hloupé škrtací reformy brzdí naši ekonomiku
zdroj: Mediafax

Hosty pořadu Partie na Prima family byli šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a předseda Národních socialistů - levice 21. století Jiří Paroubek. Hlavním tématem byla ekonomika. Politici se neshodli téměř na ničem, Paroubek ale řekl, že je mu jedno, kdo vládu podporuje. Záleží mu na tom, co prosazuje – a podle něj je to všechno špatně.

Prvním tématem byly předčasné volby a stabilita vládní většiny. „Já si myslím, že na podzim ty volby nebudou, to je nepraktické. Ale mám za to, že někdy do roka volby budou,“ předpovídá Jiří Paroubek. „Budu zcela upřímný. Kdyby ty volby byly teď v červnu, tak národní socialisté by úspěšní nebyli. Ale na podzim nebo na jaře? To je něco jiného,“ uvedl.

Koaliční smlouva příští týden

„My jsme si v pátek ověřili, že vláda většinu v Poslanecké sněmovně má,“ prohlásil Zbyněk Stanjura s tím, že rozhodně nedochází ke změnám programových priorit ani k personálním změnám. Věří ve stabilitu současné koalice. „Když se nám nebude dařit, je určitě dobře, aby byly předčasné volby,“ dodal.

Předpokládáme, že v nejbližších dnech podepíšeme koaliční smlouvu s přípravným výborem platformy Karolíny Peake,“ tvrdí Stanjura. Podle Paroubka není důležité, jestli vládu podporují přeběhlíci nebo Věci veřejné, ale důležité je bavit se o tom, co vláda dělá špatně – a to jsou škrty.

„Tyhle hloupé škrtací reformy brzdí naši ekonomiku,“ prohlásil Paroubek. „Letos plánujeme schodek rozpočtu skoro stejný, jako byl za vaší vlády, kdy ale ekonomika rostla šesti procenty. A tam bylo zaděláno na problém. Největší problémem Evropy jsou přece zadlužené veřejné rozpočty,“ nesouhlasil Stanjura.