Nový Star Trek se bude natáčet v Dubaji

- Aktuality autor: pal

Třetí pokračování filmové série Star Trek se bude natáčet z části v Dubaji, která je známá svými mrakodrapy a futuristickou architekturou. V neděli to oznámila dubajská komise pro film a televizi. Film se začne točit už letos v říjnu, do kin se dostane až v červenci příštího roku. 

Chris Pine jako kapitán Kirk a Zachary Quinto jako pan Spock v nových filmech Star Trek

Chris Pine jako kapitán Kirk a Zachary Quinto jako pan Spock v nových filmech Star Trek,zdroj: Profimedia.cz

Star Trek se zatím ve Spojených arabských emirátech nikdy netočil, Dubaji a sousednímu Abú Zabí se ale stále více daří lákat filmové tvůrce. Nejvyšší budova světa Burdž Chalífa si zahrála ve filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol" z roku 2011 a režisér J. J. Abrams, který točil předešlé dva filmy nové série Star Trek, natáčel v Abú Zabí část nového pokračování série Hvězdných válek pod názvem Star Wars: Síla se probouzí.

V Abú Zabí se točilo rovněž poslední pokračování série Rychle a zběsile. Pod jejími čtyřmi předešlými díly je jako režisér podepsán Justin Lin, který režíruje nejnovější Star Trek 3.

Uvedení filmu Star Trek 3 do kin je naplánováno na 8. července, tedy k 50. výročí původní série Star Treku, v níž roli kapitána Kirka hrál William Shatner a Leonard Nimoy ztvárnil roli Spocka - napůl člověka, napůl Vulkánce. Kirka nyni hraje Chris Pine a Spocka představuje Zachary Quinto.

Tagy: zahraničí Saúdská Arábie Star Trek film a divadlo

Zdroje: ČTK