Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 25°C Skoro jasno

Nezaměstnaná chtěla pracovat. Úřady ji šikanovaly, dřela zadarmo

Nezaměstnaná chtěla pracovat. Úřady ji šikanovaly, dřela zadarmo
zdroj: tisková zpráva

Na web občanského sdružení ProAlt, které kritizuje vládou plánované reformy, se dostal článek od nezaměstnané slečny Dany. Ta zde popisuje, co všechno musí zažívat na Úřadu práce a u zaměstnavatelů, když si shání odpovídající práci.

ParlamentníListy.cz zjistily, že ale mnoho šancí mladá dáma nemá, pokud si chce zároveň na praktiky úředníků anebo zaměstnavatelů stěžovat. Úředníci ji spíše doporučují, ať podá žalobu.

Dana je vysokoškolačka, má bakalářské vzdělání, ale dosud sehnala vesměs jen brigádnické práce, v lepším případě ji zaměstnali jen na dohodu - to aby nemuseli za ni platit zdravotní a sociální pojištění. Navíc se Dana setkala také s tím, že ji často zaměstnavatelé za práci neplatili. Ani na úřadu práce to nebylo lepší - úřednice ji třeba plísnila za to, že si nechtěla udělat řidičák.

Mladá žena své peripetie na úřadu práce sepsala na webu ProAlt.cz . "Jednou se úřednice, ke které mne přidělili, zeptala, proč si neudělám řidičský průkaz, že bych měla větší šanci něco najít. Já na to, že se necítím na to být řidička a také, že nechci ničit přírodu....Vyšly jsme z kanceláře a vešly jsme do kanceláře, kde seděl ředitel úřadu. Potom ta úřednice k mému překvapení vyhrkla na toho ředitele, že chodím na ÚP stávkovat a řekla mu, co mám za obor a že si nechci udělat řidičák. Ředitel se do mě pustil, že co si to dovoluju, že když nemám práci, jsem proti té úřednici ´takhle malá´ a prsty ukázal jak moc."

Celý článek na ParlamentniListy.cz