Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 0°C Zataženo

Msta. Proč až teď, Ištvane, brání se svému obvinění Petr Nečas

Msta. Proč až teď, Ištvane, brání se svému obvinění Petr Nečas
Petr Nečas s Janou Nagyovou | zdroj: Profimedia

Bývalý premiér a šéf ODS Petr Nečas byl obviněn z podplácení v takzvané kauze trafik pro exposlance občanské demokracie. Nečas ve svém vyjádření pro server Reflex.cz ke svému obvinění říká, že policie nemá žádná nová zjištění a pouze se mstí a snaží se zakrýt neadekvátní kroky, které vedly k pádu jeho vlády.

"Toto obvinění jsem očekával. Je to účelový a politicky motivovaný krok, který potvrzuje, že se od počátku jedná o politický proces. Žádná dohoda o odstoupení tří bývalých poslanců výměnou za funkce ve státních firmách nikdy učiněna nebyla a policie nemá a ani nemůže mít pro to důkazy. Z textu obvinění je navíc zřejmé, že policie i státní zastupitelství směřují ke kriminalizaci politické scény," odpověděl expremiér Petr Nečas na dotaz serveru, jak své obvinění hodnotí.

Podle Nečase je kriminalizováno i jednání kongresu ODS v listopadu 2012 a jde o bezprecedentní útok na ústavní systém naší země, který je založený na demokratické soutěži politických stran.

Protože skutečnosti uvedené v obvinění jsou policii a státnímu zastupitelství známy už více než osm měsíců, klade si Nečas otázku, proč státní zástupce Ivo Ištvan stáhnul svoji žádost o jeho vydání a proč nebyl obviněn už v minulosti.

 

Jedinou novou věcí, která doposud nebyla známá, je podle expremiéra fakt, že 24. ledna podal na generální inspekci bezpečnostních sborů  trestní oznámení na Roberta Šlachtu, ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, v němž poukazuje na podezření, že se Šlachta dopustil několika trestných činů.

"Obvinění jsem očekával a považuji ho za odvetu proti mé osobě za podané trestní oznámení a za tvrdou kritiku postupu ÚOOZ. Je to zoufalá snaha vedení ÚOOZ a Vrchního státního zastupitelství v Olomouci dodatečně odůvodnit naprosto nestandardní a neadekvátní kroky, které vedly k destabilizaci politické situace, pádu vlády a vychýlení ústavního systému státu. Obvinění potvrzuje skutečnost, že v naší zemi je kriminalizována politika," prohlásil Petr Nečas pro Reflex.cz.

Zdroje: