Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Langer se o ministerskou prádelnu prý živě zajímal

Langer se o ministerskou prádelnu prý živě zajímal
zdroj: Archiv

Exministr vnitra Ivan Langer (ODS) dosud tvrdil, že o zakázce na praní špinavého textilu ministerstva vnitra, kterou získal jeho známý, olomoucký podnikatel Tomáš Paclík, nic nevěděl. Jenže interní dokument, který se podařilo získat Hospodářským novinám (HN) potvrzuje údajně pravý opak.

Ivan Langer o prodeji lukrativního areálu, v němž se pralo prádlo vnitra, podle HN musel vědět. Dokazuje to například fakt, že podepsal v listopadu 2007 dokument s názvem Informace pro ministra vnitra ve věci prodeje podniku oděvních a servisních služeb Kolín.

Podřízení mu v něm na třech stránkách popsali, jak chtějí areál prodat. A Langer podle HN musel dokument číst, neboť pod něj připsal:„Proč přes KPMG?"

Agentura KPMG přitom zprostředkovávala prodej areálu a inkasovala za to jeden milion korun.

Exministr Langer, jenž je i bez oficiální stranické funkce stále považován za zákulisního stratéga ODS, ale deníku před měsícem k prádelně tvrdil: „Samotný prodej realizovalo Zařízení služeb spadající pod tehdejší náměstkyni pro ekonomiku. Z pohledu realizace tedy šlo o rozhodování na třetím stupni řízení ministerstva."

Celý článek na parlamentnilisty.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma