Dnes je sobota 5. prosince 2020., Svátek má Jitka
Počasí dnes 1°C Skoro zataženo

Jiný kraj, jiný mrav. V Dánsku se za facku končí, pane Kalousku

Jiný kraj, jiný mrav. V Dánsku se za facku končí, pane Kalousku
zdroj: Profimedia.cz

KOMENTÁŘ Učitelka z dánského města Fårevejle dostala vyhazov poté, co uštědřila jednomu z žáků facku za špatné chování v hodině, uvedl dnes internetový portál deníku Politiken. To je zajímavé například v souvislosti s tím, s jakou samozřejmostí v práci zůstává po své "výchovné" facce Miroslav Kalousek. Ve vztahu učitel-žák jde přitom o výchovu rozhodně více, než ve vztahu politik-občan. Jiný kraj, jiný mrav.

"Dala žákovi během školního vyučování facku, a to není v žádném případě v pořádku," řekl ředitel školy Frank Ørndrup Elzer.

"Celou episodu mně i kolegům vysvětlila, ale poté, co si promluvila se svým právníkem, své vysvětlení pozměnila na to, že před žákem pouze luskla prsty. Pro naši reputaci je velmi nešťastné mít učitelku, která neuhlídá svůj temperement, a takovou učitelku mít nemůžeme," uvedl dále.

Připomeneme-li si kauzu facky Miroslava Kalouska, který rovněž situaci, při níž zfackoval mladíka na ulici, popisoval jinak, než jak pak vypadala na uniklém videozáznamu, vyvolává to o naší kultuře mnoho otázek.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,440 26,520
USD 21,820 21,940
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma