Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Je vám smutno? Přivezeme vám koťátko, nabízel americký Uber

Je vám smutno? Přivezeme vám koťátko, nabízel americký Uber
Uber dnes nabízel kontroverzní "rozvoz koťátek až do domu" (ilustrační snímek) | zdroj: ThinkStock

Americká alternativní taxislužba Uber během dnešního Národního dne koček nabízela ve Spojených státech a v Kanadě netradiční službu. Milovníkům koček nebo lidem, kteří se cítili smutně, osaměle či ve stresu přivezla skupinku koťat, se kterou si mohli na chvíli pohrát. Poněkud kontroverzní akce ale měla i charitativní podtext - "mazlící poplatek" šel na konto útulků, navíc několik koťat našlo nové majitele, píše britský server Telegraph.

Každý, kdo se pomocí aplikace přihlásil k "dodávce koťat", dostal čtvrt hodiny, po kterou se s nimi mohl tulit. A nejen s jedním zvířetem, ale hned se skupinkou koťat. Jen musel zaplatit 20dolarový "tulící poplatek", který společnost věnovala útulkům, z nichž zvířata pocházela. 

Netradiční akce pomohla oběma stranám - společnost si získala pozornost, útulky příspěvek a navíc si část zvířat najde nové majitele. Uber vycházel ze své únorové akce v Kanadě, kdy lidem přivážel k mazlení pro změnu štěňata.

"Právě tam jsme zjistili, jaký to mělo úspěch. Lidé strávili nějaký čas se zvířaty a některé z nich i adoptovali," řekla mluvčí kanadského Uberu Susie Heathová. 

Ochránci zvířat ale podobným akcím příliš nefandí. Ředitelka britské neziskové organizace PETA Mimi Bekhechiová například varovala, že k rozhodnutí adoptovat kotě patnáctiminutové mazlení rozhodně nestačí.  

 

 

Zdroje:
The Telegraph