Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 23°C Polojasno

Jakl: Proč Klaus vadí rockerům? Póza vůči ´papalášovi´

Jakl: Proč Klaus vadí rockerům? Póza vůči ´papalášovi´
zdroj: tisková zpráva

Prezidentův tajemník Jakl v rozhovoru pro magazín DNES spekuluje, že Klaus vadí rockerům buď proto, že intuitivně pochopili, že se na svět dívá jinak, nebo proto, že je to pouhá póza vůči ´papalášovi´.

Tzv. sarajevský atentát před třinácti lety byl impulsem pro to, aby se Ladislav Jakl stal poradcem a později tajemníkem Václava Klause.

„To byla zlomová chvíle. Tehdy se od něj skoro všichni odvraceli, ale já mu zavolal a podpořil ho," říká v rozhovoru pro magazín DNES padesátiletý rocker. Právě v jeho branži se ale prezident žádné oblibě netěší, což se následně promítá i v reakcích na něj samotného.

„V muzikantském prostředí jsou lidi většinou názorově jinak orientovaní - jsou nekonformní a mají pocit, že jsem součástí establishmentu. Nebo nesnášejí Klause. Párkrát v životě už jsem zažil ty reakce: ´My tady žádnou politickou kapelu nechceme.´ Proč rockerům tolik vadí Klaus nikdy nezjistíte. Někteří intuitivně pochopili, že se na svět dívá jinak, a u jiných je to jen póza vůči papalášovi," domnívá se Jakl.

Celý článek na ParlamentniListy.cz