Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Huml obviňuje Peake ze spolupráce s Bártou: Je to jeho ovečka

Huml obviňuje Peake ze spolupráce s Bártou: Je to jeho ovečka
zdroj: Profimedia

Vznik nového politického uskupení Karolíny Peake, bývalé členky vedení Věcí veřejných, vyvolal přeskupení sil v Poslanecké sněmovně. Názorů, proč se tak stalo, je více. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly Stanislava Humla (nyní ČSSD), který se ale do sněmovny dostal za VV. Podle něj se jedná o plán „B“, na který upozorňoval už poslanec Jaroslav Škárka. Redakci to potvrdil i další nezávislý zdroj, který si nepřál být jmenován.

Stanislav Huml nevěří, že jednání Karolíny Peake bylo bez souhlasu vůdčí osobnosti Víta Bárty. Na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda byly před rozštěpením patrné nějaké neshody mezi Peake a Bártou, se poslanec Huml jen zasmál. „Nikdy, ba naopak, to je velmi poslušná ovečka,“ konstatoval Huml. Podle něj jednala Karolína Peake jednoznačně na pokyn Víta Bárty.

Nevěří tomu ani lidé ani politici, je přesvědčen Huml

Podle Humla tomu divadlu nevěří ani občané. „Podívejte se na tu lidovou tvořivost, doslova několik minut po oznámení názvu strany,“ směje se Huml, „kolik vtipů se okamžitě vynořilo?“ Podle něj si český národ z toho dělá legraci, protože tomu prostě nevěří.

Uvědomte si například jednu drobnost. Kdyby to opravdu bylo spontánní, za kým by ta parta v prvé řadě šla při hledání deseti členů pro nový tým?“ ptá se Huml. Podle něj by bylo jen logické, kdyby v případě rozchodu s Bártou, oslovili „Peakovci“ například Kristýnu Kočí, což se nestalo. Poslanec Huml zároveň připomněl poprask, když odcházela první „várka“ poslanců. „To byly štěnice, sledování, neskutečný rozruch. Jak to, že je to dnes všechno v klidu?" uvádí poslanec řečnický dotaz. Připomněl, že po odchodu jeho, Škárky a Kočí, s nimi poslanci Věcí veřejných nesměli komunikovat. „A podívejte se teď. Vždyť spolu docela normálně komunikují jako jedna velká rodina. Co je jinak?“ dodává pro ParlamentníListy.cz Huml.