Dnes je pátek 22. ledna 2021., Svátek má Slavomír
Počasí dnes 2°C Oblačno

Huml obviňuje Peake ze spolupráce s Bártou: Je to jeho ovečka

Huml obviňuje Peake ze spolupráce s Bártou: Je to jeho ovečka
zdroj: Profimedia.cz

Vznik nového politického uskupení Karolíny Peake, bývalé členky vedení Věcí veřejných, vyvolal přeskupení sil v Poslanecké sněmovně. Názorů, proč se tak stalo, je více. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly Stanislava Humla (nyní ČSSD), který se ale do sněmovny dostal za VV. Podle něj se jedná o plán „B“, na který upozorňoval už poslanec Jaroslav Škárka. Redakci to potvrdil i další nezávislý zdroj, který si nepřál být jmenován.

Stanislav Huml nevěří, že jednání Karolíny Peake bylo bez souhlasu vůdčí osobnosti Víta Bárty. Na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda byly před rozštěpením patrné nějaké neshody mezi Peake a Bártou, se poslanec Huml jen zasmál. „Nikdy, ba naopak, to je velmi poslušná ovečka,“ konstatoval Huml. Podle něj jednala Karolína Peake jednoznačně na pokyn Víta Bárty.

Nevěří tomu ani lidé ani politici, je přesvědčen Huml

Podle Humla tomu divadlu nevěří ani občané. „Podívejte se na tu lidovou tvořivost, doslova několik minut po oznámení názvu strany,“ směje se Huml, „kolik vtipů se okamžitě vynořilo?“ Podle něj si český národ z toho dělá legraci, protože tomu prostě nevěří.

Uvědomte si například jednu drobnost. Kdyby to opravdu bylo spontánní, za kým by ta parta v prvé řadě šla při hledání deseti členů pro nový tým?“ ptá se Huml. Podle něj by bylo jen logické, kdyby v případě rozchodu s Bártou, oslovili „Peakovci“ například Kristýnu Kočí, což se nestalo. Poslanec Huml zároveň připomněl poprask, když odcházela první „várka“ poslanců. „To byly štěnice, sledování, neskutečný rozruch. Jak to, že je to dnes všechno v klidu?" uvádí poslanec řečnický dotaz. Připomněl, že po odchodu jeho, Škárky a Kočí, s nimi poslanci Věcí veřejných nesměli komunikovat. „A podívejte se teď. Vždyť spolu docela normálně komunikují jako jedna velká rodina. Co je jinak?“ dodává pro ParlamentníListy.cz Huml.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,380 21,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma