Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Hašek chce zachovat současnou výši mezd, Rath pochybuje

Hašek chce zachovat současnou výši mezd, Rath pochybuje
zdroj: tisková zpráva

Jihomoravský hejtman Michal Hašek chce zachovat všem státním zaměstnancům, které platí kraj, jejich současné mzdy. Věří zároveň v podporu od dalších krajů. Jeho spolustraník, středočeský hejtman David Rath, to ale tak pozitivně nevidí.

Michal Hašek chce, aby finanční prostředky na platy v roce 2011 byly stejné jako v letošním roce. Pokud vláda bude trvat na platových tabulkách, chce Hašek mzdy doplnit v mimotarifních složkách. Hejtman má podle vlastních slov obrovskou podporu krajského zastupitelstva a věří, že jej podpoří i ostatní kraje, vedené hejtmany ČSSD. Tedy všechny. David Rath v tom však vidí finanční problém.

"V krajské koalici panuje na toto téma shoda. Chceme zachovat celkový objem mzdových prostředků jako v roce 2010," sdělil Hašek, který tvrdí, že jeho řešení nijak nezatíží krajský rozpočet žádnými dodatečnými výdaji.

"Osobně nevidím důvod, proč by silničáři, zdravotníci, pracovníci sociálních ústavů a další zaměstnanci krajů měli dle Nečasovy logiky pykat za krizi, kterou nezpůsobili. Nevím proč si pánové Nečas, Kalousek a John chtějí tímto způsobem ozdravovat veřejné finance," řekl jihomoravský hejtman pro ParlamentníListy.cz.

Celý článek na ParlamentniListy.cz