Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Expremiér Gross si ve Slivenci staví nový dům

Expremiér Gross si ve Slivenci staví nový dům
zdroj: tisková zpráva

Bývalý premiér Stanislav Gross si na pozemku ve Slivenci, který koupil předloni za 10,2 milionu korun, začal stavět luxusní dům. Uvedla to Mladá fronta Dnes.

Slivenec je kousek od sídliště Barrandov, kde Grossovi nyní žijí. Na pozemku stál nevzhledný domek, ale ten Gross nechal zbourat a na místě si staví nové sídlo.

"O stavební povolení žádal Gross někdy před necelým rokem. Vyřizovala ho radnice Prahy 5, náš úřad se k němu jen vyjadřoval," uvedla pro MF Dnes starostka Prahy-Slivence Jana Plamínková.

Nákres budoucí vily, který visel na pozemku ještě před započetím stavby, v květnu zveřejnil deník Aha! Jde údajně o komplex dvou domů pospojovaných prosklenou vstupní chodbou. Jako příslušenství nechybí garáž pro dvě auta. Deník také uvádí, že podle odhadu architekta bude dům stát dvacet až třicet milionů korun.

Expremiér zbohatl na podivném obchodu s akciemi energetické firmy Moravia Energo. Ty nakoupil v roce 2007 za 21 milionů korun, ovšem krátce poté je prodal se ziskem 80 milionů. Většinu firmy vlastnil multimilionář Tomáš Chrenek. Firma Moravia Energo nedávno zkrachovala. Grossovy obchody s akciemi Moravia Energo vyšetřovala protikorupční policie, ale případ odložila.

Kromě parcely ve Slivenci vlastní Grossovi ještě byt ve věžáku v Miami na Floridě v USA, v přepočtu za dvanáct milionů korun, chatu ve Zbirohu a byt na Barrandově.

Stanislav Gross je nyní advokátem. Po složení advokátských zkoušek si otevřel vlastní kancelář na stejné adrese, kde sídlí kancelář právníka Eduarda Bruny, u něhož kdysi pracoval jako koncipient. Do politiky se prý už vracet nechce.

                                                                                                                             www.parlamentnilisty.cz