Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes -7°C Skoro jasno

Dvořáková v šoku: Národ zase uvěřil Schwarzenbergovi. Je to neuvěřitelná kampaň

Dvořáková v šoku: Národ zase uvěřil Schwarzenbergovi. Je to neuvěřitelná kampaň
Vladimíra Dvořáková | zdroj: Mediafax

Část lidí je prý přesvědčena o tom, že Karel Schwarzenberg je něco jako Václav Havel a proto mu dala v prvním kole prezidentských voleb svůj hlas. V rozhovoru pro server Prvnízprávy.cz to řekla politoložka VŠE Vladimíra Dvořáková s tím, že navíc u Schwarzenberga je cítit silný podpůrný vliv médií.

Výsledky Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v přímé volbě prezidenta jsou podle politoložky Vladimíry Dvořákové hodně vyrovnané. A před druhým kolem pak bude na stole prý otázka, které voliče mohou ti dva od svých neúspěšných kolegů převzít - to znamená voliče Jana Fischera nebo Jiřího Dienstbiera.

„Řada jejich voličů nebude volit Miloše Zemana a stejně tak řada voličů nebude volit Karla Schwarzenberga. To je zatím nejasné, ale podle mne je to tak padesát na padesát,“ sdělila Dvořáková pro První zprávy. Zdůraznila ale, že v každém případě je u Schwarzenberga cítit role médií, která podpořila „knížete“.

„V momentě, kdy bylo jasné, že Fischer působí v debatách nepřirozeně, tak šlo o to, kdo bude ten druhý. Osobně si myslím, že v tomto okamžiku by měl Dienstbier větší šanci proti Zemanovi než Schwarzenberg, ale média se opravdu velmi výrazně postavila proti – Dienstbier by totiž Schwarzenbergovi bral levicové voliče. A bral by voliče středu a nevládní sektor,“ řekla k vlivu médií.

Zdroje: