Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Dolce & Gabbana od letoška bez kožešin

Dolce & Gabbana od letoška bez kožešin
Dolce & Gabbana v italské Veroně | zdroj: Profimedia

Italský módní dům Dolce & Gabbana přestane od letošního roku ve všech svých kolekcích používat kožešiny. Firma o tom informovala ve společném prohlášení s organizací Humane Society International (HSI), jež se zabývá ochranou práv zvířat.

„Celý módní průmysl hraje významnou roli ve společenské odpovědnosti, kterou je třeba podporovat a propagovat,“ uvedl Fedele Usai, ředitel pro komunikaci a marketing skupiny. Luxusní módní značka bude na oděvech a doplňcích používat udržitelné umělé kožešiny. Bude nadále spolupracovat s kožešníky, aby udržela pracovní místa a toto řemeslo.

Ve snaze oslovit mladší zákazníky, kteří stále výrazněji vnímají etické a ekologické otázky, se k zákazu zvířecích kožešin zavázalo již mnoho značek. Řadí se mezi ně například Armani, Kering, Prada, Valentino, Versace či Moncler.

„Oznámení společnosti Dolce & Gabbana o odklonu od kožešin představuje další významný milník v boji proti krutému obchodu s kožešinami. Přichází jen několik týdnů poté, co Itálie odhlasovala zákaz chovu kožešinových zvířat,“ konstatovala za HSI Clair Bassová.

Zdroje: