Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Dobeš chce povinný druhý cizí jazyk. Školy říkají ne

Dobeš chce povinný druhý cizí jazyk. Školy říkají ne
zdroj: Mediafax

Němčina, ruština, francouzština nebo třeba i španělština by se v sedmé třídě mohly vyučovat povinně. Počítá s tím ministerstvo školství zhruba od školního roku 2012 až 2013. Nedávno to uvedl ministr školství Josef Dobeš. Žákům se nápad líbí, školy říkají ne.

„Protože říkáme povinný cizí jazyk, tak ho musíme stanovit. A v tuhle chvíli, jak mám přehled přes státní maturity, tak si konkurují německý jazyk a ruský jazyk. To jsou asi dva nejžhavější kandidáti na povinný předmět," řekl nedávno Dobeš.

S povinným cizím jazykem na školách nesouhlasí ale například pražská Základní škola Slovenská. Ta nabízí výuku druhého cizího jazyka od šesté třídy, ovšem pouze jako volitelný předmět. Přestože skupinky na španělštinu i francouzštinu jsou narvané, tak ředitelka školy Hana Žampová s návrhem povinného dalšího cizího jazyka nesouhlasí.

„Protože skutečně jsou děti, které mají problémy už s jedním cizím jazykem, protože mají poruchy s učením. Velký problém jim dělá mateřský jazyk, natož tedy k tomu zvládnout dva cizí jazyky," řekla Žampová v rozhovoru Českého rozhlasu.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma