Dívku pronásledoval otec jejího přítele, prý z legrace

- Aktuality autor: red

Několik měsíců pronásledování, takzvaného stalkingu, prožila šestnáctiletá dívka z Frýdecko-Místecka. Nejprve se domnívala, že jí výhrůžné a obscénní SMS zprávy posílá bývalá partnerka jejího přítele. Policie ale později zjistila, že za vším stál třiačtyřicetiletý otec chlapce.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Ten se ke všemu přiznal a uvedl, že zprávy psal z legrace.

"Od začátku letošního roku se však takovéto jednání z hlediska trestního práva jako legrace rozhodně neposuzuje. Muž byl obviněn z přečinu nebezpečného pronásledování. Přitížilo mu, že se zločinu dopustil vůči neplnoleté dívce, hrozí mu proto až tři roky vězení." řekl ČTK mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

První nepříjemnou zprávu dívka dostala loni v červnu. "Neexistující Petra Slaninová dívce sdělovala, že jí přebrala kluka a bude se za to mstít. Podobná zpráva přišla i dívčině matce," řekl Žurovec. Dodal, že pronásledování pokračovalo zasíláním velmi vulgárních až obscénních zpráv z různých telefonních čísel. "Odesílatel věděl o poškozené velmi důvěrné informace. To pronásledovanou dívku silně traumatizovalo, nakonec se se svým chlapcem i rozešla," dodal mluvčí.

Po měsících se dívka svěřila matce a společně pak vše nahlásili policii. "Velmi brzy jsme zjistili, že pisatelem výhrůžných a pomlouvačných SMS zpráv je otec bývalého přítele. K stalkingu se přiznal, při výslechu uvedl, že tyto SMS zprávy psal z legrace," uvedl Žurovec.

Nebezpečné pronásledování, nazývané v anglicky mluvících zemích stalking, český právní řád ještě loni jako trestný čin neznal. Jeho zařazení mezi kriminální delikty umožnila až novela trestního zákoníku platná od letošního ledna. Pronásledování je trestné už v několika zemích Evropské unie. V Rakousku patří mezi trestné činy od roku 2006, v Německu od ledna 2007.

Tagy: stalking dívka pronásledování

Zdroje: ČTK