Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Vodice – moje místo

Vodice – moje místo
Vodice – malebné středozemní město na chorvatském pobřeží | zdroj: tisková zpráva

Toto léto si pro vaši dovolenou vyberte Vodice – malebné středozemní město na chorvatském pobřeží

Vodice vám nabízejí vše – jedinečnou krásu Dalmácie a svoje veliké srdce. Průzračnost jadranského moře, šumění vln a vůně stromů s plážemi a odlehlými zátokami uvolní vaše tělo. Tradiční středomořské pochoutky a nejlepší vybraná vína potěší vaše chuťové buňky. Kulturně-historické dědictví rozehraje vaši představivost příběhy o minulých časech. Turistika, cyklistika, potápění, plachtění, big game fishing a mnohé další aktivity ve vás probudí dobrodruha. Tradiční zvyky města Vodice, festivaly, večery s hudbou klap a dalmátské slavnosti (fešta) vám naplní duši a ve společnosti srdečných místních lidí se budete cítit jako ve vlastním domově. Jak jednou dorazíte, vždy se budete vracet, protože Vodice jsou zvláštní a neopakovatelné – vaše ideální místo pro dovolenou. Vodice vás očekávají s otevřeným srdcem!

Srima 09 zdroj: tisková zpráva

Vodice jsou živé turistické středisko s bohatou tradicí a turistickou nabídkou, umístěné u moře v širokém zálivu. Překrásné a daleko známé vodické pláže nabízejí téměř vše, co si přejete – upravené písečné a oblázkové pláže s jejich doprovodnou infrastrukturou uspokojí téměř každého hosta, zvláště nejmenší, a skryté zátoky okouzlí ty, kteří touží po intimitě, klidu a tichu.

Centru Vodic dominuje velký přístav s více jak 400 kotvišti. Okolní souostroví spadá mezi nejkrásnější na světě, opravdový ráj pro jachtaře. Zvláště se vyjímá Národní park Kornati, který svými četnými útesy, zátoky, ostrůvky a zákruty opravdu nechává bez dechu. Kornati jsou netknutá oáza pro ty, kteří si přejí užívat si koupání v křišťálově čistém moři, nedotknuté přírodě, a kde je možné v prospěšné samotě relaxovat a osvěžit duši před návratem do vnějšího světa.   

Vodice2378HSt1s15Co zdroj: tisková zpráva

V blízkosti Vodic se nachází i Národní park Krka, pohádkový svět nádherné krajiny. Zde se nacházejí největší a nejznámější vodopády v Dalmácii. S jeho sedmi bělostnými vodopády a celkovým spádem 242 m je Krka přírodní fenomén, který nechává bez dechu.

Bohaté kulturní dědictví, a také archeologická naleziště, která se datují do předřímského období, uspokojí všechny ty, kteří si přejí odpočinek okořenit prozkoumáváním historie.

Neopomenutelnou lokalitou je i ostrov Prvić, někdejší módní letovisko šlechtických rodin a dnes oáza krásy a ostrovního klidu, ve které odpočívá Faust Vrančić, vynálezce padáku, visutého mostu a mlýnu na olivy. Pokud jste jedni z těch, kteří si přejí opravdový odpočinek na dovolené, pak je pro vás Srima ta pravá volba. K dispozici máte mnohé soukromé apartmány přímo u pobřeží. Zde doslova ze snídaně na vaší terase sejdete na krásnou upravenou pláž a k čistému moři.

VodiceZr8408HSt1s1CoTCo zdroj: tisková zpráva

Milovníci aktivního odpočinku si ve Vodicích přijdou na své – plážový volejbal, fotbal, basketbal, cyklistika, potápění, fitness v moři, jízda na kajaku, plachtění, Big Game Fishing představují pouze část bohaté sportovní nabídky.

S Vámi se podělíme o plody země i moře, vůni a chuť naší kulinářské tradice – projděte se tržnicí nebo se potěšte v jedné z četných známých restaurací s příjemnými melodiemi středozemí, které navíc zlepší každou chuť. Vodice nabízejí i mnohé kulturní a zábavní události během celého roku a pro všechny generace je zajištěna i vynikající noční zábava.

Vodice nabízejí všechny druhy ubytování, od hotelů a apartmánů, až k pokojům soukromých pronajímatelů a kempům. Ciťte se jako ve vlastním domově s veškerým vybavením, které vás obklopuje nebo si dopřejte objetí přírody, jakékoliv rozhodnutí je nejlepší. Vítejte!

VodiceArhitektKala1971HSt1s15CoTCo zdroj: tisková zpráva

Zdroje:
Inzerce