Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Věci veřejné ´obklíčily´ poutači centrálu odborů

Věci veřejné ´obklíčily´ poutači centrálu odborů
Placeholder | zdroj: Archiv

Za vstup do jámy lvové by se dal považovat krok Věcí veřejných. Předvolební poutače této strany obkroužily sídlo odborů na pražském Žižkově.

Na sloupech s elektrickým osvětlením v těsné blízkosti budovy Českomoravské konfederace odborových svazů v Praze na Žižkově visí předvolební poutače Věcí veřejných. Tedy jedné ze stran vládní koalice, jejíž některá vyhlášení i kroky během necelých dvou měsíců fungování vlády stačily už několikrát rozpálit odboráře doběla.

„To nám od Věcí veřejných vadí nejméně. Mnohem důležitější je, že vedení centrály - konkrétně pan předseda Zavadil - několikrát vyzývalo Věci veřejné ke schůzce a jednání, ale nedočkali jsme se žádné reakce. S výjimkou pana Johna, který ale jedná s Odborovým svazem policie, tak žádný ministr za Věci veřejné na výzvy odborů nereaguje," říká pro ParlamentníListy.cz Jana Kašparová, mluvčí ČMKOS.

Odborová centrála měla špatné zkušenosti s komunikací ze strany Věcí veřejných už před květnovými volbami do sněmovny. „Před volbami jsme vyzvali ke schůzkám všechny strany a jedině Věci veřejné vůbec nereagovaly. Tohle jejich počínání nám vadí, protože tady jde o mnohem důležitější věc, než je to, jestli si dělají blízko nás předvolební kampaň," dodává Kašparová.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma