Turecko: Poslanec na protest propašoval heroin do parlamentu

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Turecký opoziční poslanec propašoval do parlamentu balíček s heroinem a kokainem, aby tak protestoval proti tomu, jak snadno se dají drogy v Turecku koupit.

Yildiray Sapan si drogy pořídil od pouličního překupníka asi za 30 eur (kolem 750 korun), a i když chtěl svou akcí hlavně přitáhnout pozornost, bude se za svůj čin zodpovídat policii. Píše o tom německý server Spiegel Online.

Poslanec Lidové republikánské strany (CHP) si akci dobře naplánoval, svůj drogový kontraband propašoval do sněmovny a kolegům pak ukázal dva bílé balíčky. V jednom je heroin, v druhém kokain, sdělil jim lakonicky.

Sapan drogy koupil v rodné provincii Antalya a prodejce si přitom natáčel skrytou kamerou. "Dealeři ke mně přišli ve chvíli, kdy jsem dorazil do dané čtvrti, drogy mi nabídli," řekl poslanec deníku Hürriyet.

I když Sapan drogy hned po svém vystoupení v parlamentu předal policii, hrozí mu nyní trestní postih. S tím prý ale poslanec počítal. Nicméně ho hřeje, že se mu podařilo ke snadné dostupnosti drog v Turecku obrátit pozornost.

Tagy: heroin Turecko protest parlament poslanec

Zdroje: ČTK