Na Blanensku si hned pět žen vymyslelo, že jsou týrany manželi. Jaký měly důvod?

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Kriminalisté na Blanensku se v uplynulém roce setkali hned s pěti případy, kdy si vdané ženy vymyslely, že je jejich manželé dlouhodobě týrali.

Podaly na ně trestní oznámení. Vyšetřování pak ale ukázalo, že si vše vymyslely. Domnívaly se, že tak uspíší svůj plánovaný rozvod, řekla dnes mluvčí policie Iva Šebková.

Případy spolu nesouvisejí, ženy se neznají. Týrání ale všechny popisovaly velmi barvitě. Jedna z nich tvrdila, že je obětí domácího násilí již bezmála 20 let. Do protokolů uváděly, že je jejich muži znásilňovali, bili, ponižovali a hrubě uráželi.

Většinou měly před sebou rozvodové řízení a domnívaly se, že soudu předložený doklad o tom, že podaly trestní oznámení na dosavadního partnera, by mohlo toto jednání uspíšit. 
"Ženy ubližují nejen sobě, ale i svým nejbližším, kteří jsou vyslýcháni na policii. V konečném důsledku vystavují samy sebe riziku, že je bude policie vyšetřovat pro křivé obvinění," uvedla mluvčí. Zdůraznila, že obdobné případy řešila policie na Blanensku jen zcela ojediněle.

Tagy: vyšetřování Blanensko týrání

Zdroje: ČTK