Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Tlustý je politikou zhnusen. Nevylučuje ale kandidaturu do Senátu

Tlustý je politikou zhnusen. Nevylučuje ale kandidaturu do Senátu
zdroj: tisková zpráva

Po 18 letech v parlamentu se bývalý člen ODS Vlastimil Tlustý stahuje z politiky, do sněmovny v květnu kandidovat nebude. Svou kandidaturu v podzimních volbách do Senátu však v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nevyloučil.

„V tuto chvíli je jisté, že do Poslanecké sněmovny po 18 letech kandidovat nebudu. Současnou politikou jsem otráven, řekl bych až zhnusen. Kandidaturu do Senátu nyní nevylučuji, ale ani se na ni nijak aktivně nepřipravuji," uvedl pro ParlamentniListy.cz Tlustý.

Tlustý poukazuje na to, že v posledních volbách v roce 2006 získal jako lídr středočeské kandidátky podporu 48 procent voličů. Jeho osobní preference tak převyšovaly preference stranické.

Kromě toho Tlustého popularita mezi občany přesahovala hranici 90 procent. „To ODS za celou historii nikdy nedokázala, a pokud bude pokračovat pod současným vedením, tak ani už nikdy nedokáže," uvedl Tlustý a zapochyboval, zda se současnému lídrovi středočeské kandidátky ODS Petru Bendlovi nebo náměstku ministryně zdravotnictví Marku Šnajdrovi, který na kandidátce drží třetí místo, podaří se s středočeskou jedničkou ČSSD Davidem Rathem nebo lídrem kandidátky TOP O9 Miroslavem Kalouskem udržet alespoň krok.

Poslanec se přiklání spíše k tomu, že se do politiky, pokud nedojde k její obrodě, už nevrátí. Současná politika je totiž podle Tlustého vyprázdněná. Politické strany spolu soutěží v megakampaních. V tom, jaké kdo vytáhne kauzy a aféry, a komu se podaří utržit větší provize. Jde o politiku, která se zaměřuje na formální stránku věci, obsah ji podle Tlustého chybí.

„Do politiky jsem vstupoval, když to byla soutěž řešení. Dnes jde jen o skandály, provize a megakampaně. Věcná řešení nikdo nenabízí. ODS tak sice zemi oblepí plakáty s heslem Řešení, ale ve skutečnosti žádné nemá," upozornil poslanec.

Tlustý: Nabídek mám dost

Tlustý se po skončení volebního období sněmovny tedy podle svých slov s největší pravděpodobností vrátí ke své původní profesi, což je softwarový analytik. Nabídek má podle svých slov dostatek. „V tuto chvíli jednám s několika firmami. Jedna je pražská, jedna bratislavská a jedna je nedaleko od Kladna," uvedl.

Poslanec může uvažovat také o působení v zemědělské politice, protože i z této oblasti ho oslovují lidé s nabídkami na spolupráci. „Nabídky mám také z oblasti, které jsem se věnoval, když jsem vstupoval do politiky. Původně jsem se totiž zaměřoval zejména na zemědělské restituce a zemědělské reformy," uzavřel Tlustý.

www.parlamentnilisty.cz