Dnes je pondělí 30. listopadu 2020., Svátek má Ondřej
Počasí dnes -1°C Polojasno

Šéf diplomacie bez servítek! Sprosťáku Schwarzenbergu, reaguje ODS

Šéf diplomacie bez servítek! Sprosťáku Schwarzenbergu, reaguje ODS
Placeholder | zdroj: Archiv

Jadrným výrazem okomentoval ministr zahraničí a místopředseda TOP 09 Karel Schwarzenberg to, že si ODS na kongresu odhlasovala usnesení, že vstupu do eurozóny musí předcházet referendum. Je to jako vystrčit na zahraniční partnery p*del, nebral si šéf české diplomacie vůbec žádné servítky.

Jedno z mála témat, které nabídl sobotní kongres ODS, byl postoj ke společné evropské měně. Přestože při vstupu České republiky do Evropské unie bylo přijetí eura podmínkou, občanští demokraté ho vzhledem ke krizi eurozóny přijmout nechtějí. Proto delegáti kongresu odhlasovali usnesení, že k této otázce bude muset být vyhlášeno referendum.

„To usnesení je jen z demonstrativních a vnitropolitických důvodů a znamená vystrčenou p*del, kterou jsme ukázali sousedům," reagoval ostře pro deník Právo ministr zahraničí a místopředseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Už před týdnem podobně zareagoval, když požadavek premiéra Petra Nečase na referendum označil za nakopnutí do zadku německé kancléřky Angely Merkelové, která o záchranu eura usiluje.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma