Řidiče čeká námraza, mlhy i mrholení

- Aktuality autor: Danica Klein

Mlhy a mrznoucí mrholení dnes ráno komplikují dopravu na Vysočině. Na Třebíčsku namrzají vozovky, dohlednost je kvůli mlze omezena na 100 metrů. V Ústeckém kraji byly silnice dnes ráno sjízdné se zvýšenou opatrností, na některých místech se tvoří mlhy.

Mlha na silnici

Mlha na silnici,zdroj: Profimedia.cz

Mlhy a mrznoucí mrholení dnes ráno komplikují dopravu na Vysočině. Na Žďársku mohou na vozovky padat větve s námrazou. Na Třebíčsku namrzají vozovky, dohlednost je kvůli mlze omezena na 100 metrů. Silnice jsou sjízdné, řidiči však podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.

Hlavní i vedlejší silnice jsou převážně vlhké po chemickém ošetření. Teploty se pohybují od čtyř do šesti stupňů pod nulou. Je zataženo, vane slabý vítr. Na území kraje nejsou hlášeny žádné dopravní nehody.

Podle meteorologů bude dnes na Vysočině zataženo nízkou oblačností, místy se objeví mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Někde se může tvořit ledovka. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat od mínus tří do plus jednoho stupně Celsia.

Ústecký kraj

Silnice v Ústeckém kraji byly dnes ráno sjízdné se zvýšenou opatrností, na některých místech se tvoří mlhy. Teploty v kraji se v 6:00 pohybovaly od minus šesti do minus jednoho stupně Celsia.

Vozovky jsou většinou mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři varují před mlhou, která se tvoří především v Krušných horách včetně úseku dálnice D8 na Ústecku. Nehoda tří osobních aut komplikuje dopravu na silnici I/15 u Mostu ve směru na Litvínov. Dopravu na místě řídí policie. Vyšetřování a odklízení následků havárie by mělo trvat asi do 8:20.

Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrznoucí mlhy nebo mrholení. Nejvyšší teploty vystoupí na minus tři až minus jeden stupeň Celsia.

Středočeský kraj

Silnice ve Středočeském kraji jsou dnes na některých místech vlhké. Silničáři proto nabádají k opatrnosti při jízdě na dálnici D8, rychlostních silnicích R6, R7 a vozovkách nižších tříd na Berounsku, Kladensku, Kolínsku, Kutnohorsku, Mělnicku, Mladoboleslavsku, Nymbursku, Rakovnicku a v okresech Praha-východ a Praha-západ. Vyplývá to z informací ředitelství silnic a dálnic.

Teploty se ve středních Čechách ráno pohybovaly od minus pěti do nula stupňů Celsia. Na většině území bylo zataženo, foukal slabý vítr a nebyly hlášeny srážky. Na Berounsku, Kladensku a Rakovnicku bylo také mlhavo.

Liberecký kraj

V Libereckém kraji se dnes ráno objevují mlhy nebo slabé mrholení, které mohou na silnicích namrzat. Teploty v kraji klesají místy až k šesti stupňům pod bodem mrazu. Motoristé by měli jezdit se zvýšenou opatrností a pozor si dávat hlavně na mostech, doporučují silničáři.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou po chemickém ošetření jen holé a mokré. Žádné problémy zatím podle policie hlášeny nejsou.

Přetrvává inverzní počasí. Na většině území je oblačno a fouká jen slabý vítr, na Liberecku je ale nárazový. Přes den by se měly podle meteorologů teploty pohybovat jen těsně kolem nuly, na horách mohou místy vystoupat až k pěti nad nulou.

Zlínský kraj

Silnice ve Zlínském kraji mohou dnes ráno lokálně namrzat, místy totiž mrholí nebo jsou sněhové přeháňky. Cesty na horách Vsetínska pokrývají zbytky zledovatělého sněhu kryté posypem. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Ostatní vozovky v kraji jsou převážně holé, suché a vymrzlé. Řidiči by však neměli podceňovat riziko možné námrazy. V kraji je polojasno až zataženo, místy fouká slabý vítr a je mlhavo. Teplota se ráno pohybovala od minus sedmi do minus jednoho stupně Celsia.

Podle meteorologů bude přes den většinou zataženo a bude pokračovat inverzní ráz počasí. Ojediněle se mohou vyskytnout mrznoucí mlhy, mrholení s tvorbou slabé ledovky nebo i slabé sněžení. Teplota stoupne až plus jeden stupeň Celsia.

Tagy: doprava kraje meteorologie mlha

Zdroje: ČTK