Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Poslanec Huml: Lže Bárta, lže i jeho žena Klasnová

Poslanec Huml: Lže Bárta, lže i jeho žena Klasnová
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Odborník na silniční dopravu, politik a bývalý policista Stanislav Huml hovořil se serverem ParlamentnímiListy.cz o vztazích uvnitř Věcí veřejných. Zmínil i skutečnost, že Václav Klaus byl nelichotivě Vítem Bártou zmiňován častokrát. A to i ve střízlivém stavu.

Z nových nahrávek, uveřejněných jako první na YouTube.com, může vyplývat i fakt, že pro Věci veřejné je milion korun nejnižší početní jednotkou. Pociťoval jste podobný komfort i vy, například během volební kampaně nebo z akcí konaných v rámci partaje?

Od strany jsem nic nedostal, byl jsem na nevolitelném místě, investoval jsem sám cestami po náměstích. Později bylo zřejmé, že peníze jsou i nejsou problém. Vytvořil se analytický tým, posílilo PR. Ale na druhou stranu byla snaha prostředky na činnost, kterou mají poslanci od sněmovny, tunelovat. Někteří přistoupili na to, že prostředky na expertné jim fakturovaly osoby určené stranou. To, co jsem slyšel v nahrávce, je realita po komunálních volbách na podzim. Tam byl v účetnictví velký zmatek, kritika zazněla i na klubu.

Radek John v rámci nedělních OVM uvedl, že jde v celé věci prakticky jen o dehonestující kampaň. Důvodem má být snaha poškodit stranu, která se snaží bojovat s korupcí. Vnímáte to podobně?

Radek John je novinář. Moc dobře ví, že kdyby se nechoval tak, jak se chová, neměli by novináři co psát. Moje první SMS, kterou jsem mu poslal, zněla. „Proboha začni se chovat jako předseda." Ani neodpověděl.

A jedná se o kampaň?

Kampaň to je, ale plně zaviněná chováním Víta Bárty, za sekundování Radka Johna. Kdyby neříkali něco jiného na stranických poradách a něco jiného do sdělovacích prostředků, nezamotali by se do lží. Lže, jak vidno, i Kateřina Klasnová. Veřejně prohlašuje jak chce za předsedu Johna, na poradě cynicky mluví o jeho roli loutky. A přemlouvá Víta Bártu, aby kandidoval. No není to schizofrenie? Jak jim pak chcete věřit další výroky?

Dobře. Pokud byste ale nebyl politik, jakými prostředky byste reagoval na současné dění?

Nebudu se divit, když lidé nebudou věřit vůbec ničemu a nikomu. Malé strany, se sebečistějšími úmysly, to budou mít po tom, co předvedla ABL, velmi těžké. Myslím, že demonstrace 21.května nebude zanedbatelná. Kdyby ve Francii parlament schválil odchod do důchodu v sedmdesáti letech, hoří Paříž. Nechci, aby moje děti chodily do práce o holi.

Hodně se také v souvislosti s Věcmi veřejnými hovoří o penězích v hotovosti. Poslanec Babák měl přinést půl milionu v igelitce, podobné částky "cash" předával, údajně jako půjčku, také Vít Bárta. Byl jste někdy v minulosti svědkem dalších podobných činností?

Svědkem jsem nebyl.

Celý článek na ParlamentniListy.cz