Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Pomoc takzvaně americká

Pomoc takzvaně americká
zdroj: Pixabay

Zastáváte názor, že by člověk měl dokázat vyžít ze svých příjmů, že by neměl dělat dluhy? To je chvályhodné. Ovšem ne vždy je to také možné.

Je samozřejmě ideální, pokud člověk dokáže za všech okolností vyjít se svými příjmy. Tedy pokud si na sebe buď vždy dokáže vydělat, nebo se může bez problémů uskromnit a počkat si, až se mu na to, co by rád zaplatil, podaří finance nashromáždit.
Jenže ono to nebývá zase až tak jednoduché. Ne vždy je člověk, jak se říká, za vodou, a ne vždy je možné to zvládnout vlastními silami. A tak se je někdy třeba poohlédnout po nějaké půjčce, jíž by se dočasné finanční obtíže vyřešily.

Půjčka má své výhody

Vzít si v obtížné situaci půjčku nemusí být nerozumné. Protože díky té lze stihnout včas zaplatit vše, co zaplaceno být musí. Co by v případě nezaplacení přineslo klidně i daleko větší obtíže, než jsou nějaké ty úroky, poplatky a podobně. Člověk si ji vezme a může žít i nadále jako člověk, pouze s tím, že to bude muset zase později splatit.

Jsou tu ale i nevýhody

Ovšem půjčku si pochopitelně není záhodno brát vždy a na cokoliv. Protože jak již okrajově zaznělo, platí se tu dohodnuté úroky a vesměs i poplatky, musí se dodržovat splátky a jde tudíž o pouze dočasné řešení, kvůli němuž člověk to, co z půjčky zaplatil, v konečném důsledku přeplácí. Kvůli půjčce je pro něho vše dražší. A navíc tu nad každým visí i pověstný Damoklův meč, že by se mohla situace ještě zhoršit, a kdyby dotyčný nakonec nebyl schopen půjčky splácet, byl by jeho původní problém vystřídán obdobným problémem jiným.

Ale klidně si půjčku vezměte

Pokud je ale člověku půjčky zapotřebí, nechť si ji klidně vezme. Má-li jeden obtíže, ať je tímto způsobem klidně vyřeší.

Je ale třeba vědět, že ne vždy jsou podmínky získání ideální a že je nejednou obtížné půjčku vůbec získat. Protože jsou tu finanční instituce, které nepůjčí někomu, kdo je nedokáže přesvědčit o své solventnosti.

Ale ten, kdo aspoň vlastní nějakou nemovitost a má aspoň nějaké příjmy, se nemusí bát. Kdyby nic jiného, alespoň americká hypotéka tu pro něj vždycky je. A tu lze nejen získat i ve složité životní situaci, ale lze využít i jejích četných předností. Jako je to, že se tu neplatí nic předem, že se tu toleruje třeba i záznam v registrech dlužníků či jiné ‚vady na kráse‘. Zažádá se tu snadno přes internet, vše se vyřeší velice rychle, splácet lze rok stejně jako třeba i třicet let, úroky jsou tu příznivé.

A proč by si někdo nepůjčil třeba až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, již tu musí dát za půjčené peníze do zástavy? Když se tím dá pohodlně vyřešit snad každý představitelný problém.

Zdroje:
Inzerce