Dnes je neděle 2. října 2022., Svátek má Oliver a Olívie
Počasí dnes 15°C Dešťové přeháňky

Po jednání koalice: Neuvěřitelné VV. Tohle už nemá žádná pravidla

Po jednání koalice: Neuvěřitelné VV. Tohle už nemá žádná pravidla
zdroj: tisková zpráva

Jak dopadne řešení nejnovější vládní krize? Na to si budeme muset počkat do 14:01 v úterý, shodují se odborníci i poslanci. Podle politologa Lukáše Jelínka však vláda nemá šanci doklepat celé své volební období do zdárného konce.

A politolog také dodává, že pokud současnou hlubokou politickou krizi nezačnou řešit opoziční strany, hrozí vážné ohrožení českého stranického a možná i ústavního systému.

Vládní koalice má smysl pro drama. To ukázala při řešení svých krizí již několikrát. Při posledním hlasování o důvěře vládě nebylo do poslední chvíle jisté, zda ji skutečně získá. I tato krize zjevně na své řešení čeká až do poslední chvíle. „Rozhodne se ve 14:01," odhadoval pro ParlamentníListy.cz poslanec TOP 09 Stanislav Polčák. Stejného názoru je i politolog Lukáš Jelínek: „Nedalo se očekávat, že se dohodnou před úterkem."

Jelínek podle neurčitých prohlášení představitelů K9 předpokládá, že se nějaké řešení rodí. „Logické by bylo, že si jednotlivé strany položily jasné a tvrdé podmínky, aby koalice měla vůbec nějakou šanci přežít. ODS i Věci Veřejné jsou navíc politickou situací výrazně tlačeni k tomu, aby se dohodly," upozorňuje Jelínek na snižující se preference obou zmíněných stran. Předčasné volby by jim neprospěly.)

Celý článek na ParlamentniListy.cz