Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Odhalení novináře Besta: Lessy padl kvůli Bradáčové. A jede v tom Langer

Odhalení novináře Besta: Lessy padl kvůli Bradáčové. A jede v tom Langer
zdroj: Profimedia

Odvolání Petra Lessyho zaskočilo nejen české politiky a novináře, ale i jednoho z těch amerických. Ten soudí, že jeho odstavení je výměna za Lenku Bradáčovou. Stojí za ním prý ale i snaha rozdupat Víta Bártu.

Odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho vyvolalo mezi politiky i veřejností velké pozdvižení. Množí se dotazy, kdo za odvoláním stojí, a také podezření, že ministr vnitra Jan Kubice je jen loutkou v rukách mocné trojky, premiéra Petra Nečase (ODS), ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a exministra vnitra Ivana Langera.

Lessy za Bradáčovou?

"Sice mě odvolání policejního prezidenta překvapilo, ale do jisté míry se dalo čekat. Veřejnost dostala Bradáčovovu, už má jednoho "zachránce", politici si tak mohou dovolit odvolat někho, kdo je méně populární, ale v podstatě podobný jako ona," uvedl na adresu Lessyho odvolání Erik Best.

A co je podle něho hlavním důvodem Lessyho odvolání? "Hlavním problémem jsou Věci veřejné a Lessyho napojení na Víta Bártu. Na toho strany dupou," vysvětlil redakci novinář, který se věnuje propojení byznysu a politiky. V jeho očích prý v souvislosti s odvoláním policejního prezidenta klesl hlavně ministr vnitra, Jan Kubice.