Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Národní divadlo vystaví "Srdce pro Václava Havla"

Národní divadlo vystaví "Srdce pro Václava Havla"
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Ve dnech 9. a 10. 2. 2012 se bude na piazzetě Národního divadla instalovat objekt s názvem Srdce pro Václava Havla. Jedná se o dílo vytvořené z vosku svíček přinesených na spontánně vzniklá pietní místa po smrti Václava Havla. Autory projektu jsou Lukáš Gavlovský a Roman Švejda.

„Jsme hrdí, že tato plastika ztělesňující samu podstatu Havlovy filozofie bude instalována právě u nás, symbolicky v samotném fyzickém středu Národního divadla,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.

Objekt bude na místě sestavován z jednotlivých dílců, které vznikaly za pomoci mnoha dobrovolníků od 20. 1. v pražské Trafačce, alternativním prostoru, kde se nachází galerie a umělecké ateliéry. V případě příznivých teplotních podmínek bude objekt na piazzetě Národního divadla instalován do 10. 4. 2012.

Autoři Gavlovský a Švejda zvolili tvar otevřeného srdce, které umožňuje vstup do jeho nitra. Otevření Srdce, které zahájí taneční skupina Nanohach a hosté za hudebního doprovodu Vojty Švejdy, se uskuteční 10. 2. 2012 v 17 hodin na piazzetě ND.