Dnes je středa 3. března 2021., Svátek má Kamil
Počasí dnes 12°C Skoro jasno

Kalousek: Vše, co Heger nabízí lékařům, má požehnání vlády

Kalousek: Vše, co Heger nabízí lékařům, má požehnání vlády
zdroj: Tisková zpráva

Každý krok ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) v rámci jednání s Lékařským odborovým klubem je plně v souladu s mandátem vlády. Serveru ParlamentniListy.cz to řekl ministr financí Miroslav Kalousek, který tak reagoval na kritická vyjádření, znějící z ODS.

Kalousek se proto neobává, že případná dohoda s lékaři by nemusela vládou projít. Vstřícnější je i razantní odpůrce lékařského nátlaku Boris Šťastný (ODS).

"Pan ministr nečiní nic jiného, než na čem byla jasná shoda jak při koaličních jednáních, tak na vládě. Pan ministr Heger informuje o aktuální situaci a pokaždé mu vláda dává jakýsi v uvozovkách mandát a pan ministr Heger z tohoto mandátu nikdy nevybočil," uvedl pro ParlamentníListy.cz Kalousek.

Reagoval tak na páteční vyjádření poslance a člena sněmovního Výboru pro zdravotnictví Marka Šnajdra (ODS). Ten pro redakci uvedl, že pokud bude dohoda mezi lékaři a ministrem Hegerem znamenat, že nebudou současně s lékařskými platy navýšeny i mzdy ostatních nelékařských zdravotnických profesí, bude to znamenat porušení mandátu, který ministr od koalice obdržel.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,180
USD 21,570 21,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma