Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Jacques: Zelení jednají neracionálně, kandidovat už nechci

Jacques: Zelení jednají neracionálně, kandidovat už nechci
zdroj: tisková zpráva

Osmatřicetiletá Kateřina Jacques na sobotní krajské konferenci Strany zelených v Praze neuspěla a kandidovat zde do sněmovny nebude. Nehodlá se ale angažovat ani v jiném kraji.

Poté, co Kateřina Jacques v sobotu neuspěla na pražské krajské konferenci, kde chtěla kandidovat do voleb ze čtvrtého místa, už neusiluje o zařazení na kandidátku pro sněmovní volby.

V sobotu pak narychlo opustila jednání společně se svým partnerem Martinem Bursíkem. Ten o den později přijmul kandidaturu na Ústecku.

"Beru výsledek pražské konference na vědomí, neusiluji a nestojím o zařazení na kandidátku republikovou radou, přeji SZ úspěch ve volbách a budu ji podporovat stejně, jako jsem ji chtěla podporovat z nevolitelného místa kandidátky," uvedla Kateřina Jacques v tiskovém prohlášení. O tom, zda bude i nadále působit v politice se hodlá podle svých slov rozhodnout po volbách.

Jacques: Neusiluji o zařazení na žádnou kandidátku

Podle Jacques nikdo ze Strany zelených nečiní žádné kroky k tomu, aby pro ni našel místo například v jiném kraji. "Neusiluji a nestojím o zařazení na kandidátku republikovou radou, která k tomu má kompetenci. Pokud se o něčem takovém spekuluje, děje se tak bez mého přičinění a proti mé vůli," řekla Jacques.

Podle ní je ale rozhodnutí pražské SZ, která do vedení zvolila předsedu strany Ondřeje Lišku, členku předsednictva Zuzanu Drhovou, gay aktivistu Jiřího Hromadu a svou předsedkyni Petru Kolínskou, neracionální.

Kateřina Jacques připomněla, že ve volbách do europarlamentu dostala druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů, tedy více než její straničtí kolegové a kolegyně.

                                                                                                                              www.parlamentnilisty.cz