Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 3°C Polojasno

Gazdík: Jen mluvte, páni z ČSSD. Týdny, měsíce. My počkáme

Gazdík: Jen mluvte, páni z ČSSD. Týdny, měsíce. My počkáme
zdroj: Tisková zpráva

Sociální demokraté se spolu s komunisty dohodli, že se pokusí zabránit přijetí dvou návrhů koalice - sociálních škrtů a zvyšení zdravotnických poplatků. Zabránit tomu chtějí za každou cenu, a tak si v den plánovaného projednávání všech 56 oranžových poslanců připraví k návrhům prý svůj projev.

Jednání, které by se mělo uskutečnit dnes a zítra, tak může být doslova nekonečné. Petr Gazdík (TOP 09) však říká: "Ať mluví, aby neřekli, že nedostali prostor k vyjádření jako minule."

To, zda skutečně přednese své projevy všech 56 poslanců z ČSSD, jisté dosud úplně není. Klub ČSSD se o tom radí právě v tomto čase - tedy na úterním dopoledním jednání. Jisté však je, že projevy, jež znamenají obstrukci, chtějí opoziční zákonodárci zabránit tomu, aby navrhované změny v zákoně prošly. Podpořit je mají i poslanci z KSČM a těch je 27. A to už by byla obstrukce pořádného kalibru.

"Abychom ukázali dobrou vůli, plánujeme je nechat vymluvit. Jsme ochotni nechat prodloužit jednání po sedmé hodině večerní i po deváté, klidně budeme sedět ve sněmovně do tří, čtyř hodin do rána několik týdnů. Bude to náročné, ale vyhovíme jim, pokud bude třeba," řekl ParlamentnímListům.cz Petr Gazdík.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,250
USD 21,500 21,640
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma