Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Exčlen vedení ODS: Jen blázen by nás volil. Škodíme lidem, zanikneme

Exčlen vedení ODS: Jen blázen by nás volil. Škodíme lidem, zanikneme
Kongres ODS | zdroj: Mediafax

Bývalý člen Výkonné rady ODS Jan Tesař, který kvůli znechucení z vývoje v ODS svou funkci na posledním kongresu již neobhajoval, je šokován vývojem v ODS a myslí si, že tato strana zanikne. Kdyby něco založil Václav Klaus, tak by neváhal a šel by za ním a myslí si, že by tak učinila i řada dalších členů ODS.

Podle Tesaře se Kongres ODS z volebního debaklu strany vůbec nepoučil a ODS nadále pokračuje v sebevražedné politice, která poškozuje pravicové voliče. Tímto způsobem podle Tesaře ODS přijde i o zbytek svých voličů.

Zatímco ODS v krajských volbách v roce 2008 obdržela přes 20 procent hlasů a v absolutních číslech 687 tisíc hlasů a tehdy se mluvilo o propadáku, letos je to dvojitý propadák s 320 tisíci hlasů, což je jen 12 procent a méně než polovina hlasů ze srovnatelných voleb v roce 2008. ODS získala jen čtyři senátory.

Kongres podle Tesaře nic nevyřešil a ODS dál vesele jede na cestě do záhuby. „Od významných lidí, kteří nyní reprezentují ODS, jako jsou Jiří Pospíšil, Miroslava Němcová či Petr Nečas, k pochopení situace nedošlo. Jejich projevy vyznívaly tak, že pokud budeme mít v čele osobnosti a budeme bez kauz, tak to stačí. Já si ale myslím, že ODS spíše chybí pravicový ideový obsah politiky. Tím by mělo být snižování daní, snižování byrokracie, omezování dotací, malý štíhlý stát, snižování přerozdělování veřejných peněz, čímž by se snížila i míra korupce. Nic takového jsem od nich neslyšel,“ řekl ParlamentnímListům.cz Tesař.

Zdroje: