Dnes je čtvrtek 5. října 2023., Svátek má Eliška
Počasí dnes 8°C Polojasno

Články autora

Ondřej Soukup

Komentáře

Komentář: Slunečný a měsíční Putin Alexandra Dugina

Ondřej Soukup 4. 2. 2015
Jméno Alexandra Dugina v posledních týdnech zaznívá především v souvislosti s jeho kontakty s vítězem řeckých voleb, levicovou koalicí Syriza. Panují totiž obavy, že by nová řecká vláda mohla rozbít už tak těžce zkoušený jednotný postoj EU vůči Rusku. Ovšem zakladatel eurasijského hnutí Dugin je zajímavý sám o sobě, do určité míry lze totiž podle jeho vzletů a pádů hodnotit vývoj kremelského směřování.
Komentáře

Komentář: Velmi tvrdohlavý Gazprom

Ondřej Soukup 3. 12. 2014
Po osmi letech intenzivního vyjednávání, pěti proinvestovaných miliardách dolarů, dalších přinejmenším dvaceti nasmlouvaným miliardám a otevřeném konfliktu s Evropskou komisí je konec. Gazprom ukončil South Stream, projekt plynovodu, který měl ruský plyn přepravovat po dně Černého moře do Bulharska a dále do Evropy.
Komentáře

Sankce jsou tu na dlouho, pochopil Putin. Liberalizuje ekonomiku

Ondřej Soukup 26. 11. 2014
Vladimir Putin a jeho okolí pochopili, že ekonomické sankce proti Rusku jsou zde na dlouho, a začínají se připravovat na to, jak to ekonomicky přežít. Podle informací agentury Bloomberg hodlá ruský prezident bojovat s dopady sankcí a poklesem cen ropy pomocí pro mnohé neočekávaných receptů. Chce snížit tlak na ruské firmy ze strany kontrolujících úřadů a obecně liberalizovat ekonomiku.
Komentáře

Komentář: Ondřej Soukup: Ruská nostalgie po nevolnictví

Ondřej Soukup 8. 10. 2014
Když Valerij Zorkin v nedávném článku pro vládní deník Rossijskaja gazeta zalitoval zrušení nevolnictví, což podle něj vedlo k bolševické revoluci, vyvolalo to více než pouhé pozdvihnutí obočí. "Při všech problémech nevolnictví bylo hlavním pojivem udržujícím jednotu národa," píše v článku.
Komentáře

Komentář: Ondřej Soukup: Boje nejen na virtuální frontě

Ondřej Soukup 1. 10. 2014
Propagandistická válka ohledně událostí na východě Ukrajiny - na rozdíl od jakžtakž dodržovaného příměří vojenského - zuří v neztenčené míře. A zuřivost informačních bojů se následně přenáší i na reálná bojiště.
Komentáře

Komentář: Patriotismus může šetřit peníze. Přinejmenším někomu

Ondřej Soukup 24. 9. 2014
Pod rouškou informační bezpečnosti se mohou k aktivům západních nakladatelství zalevno dostat přátelé Vladimira Putina.
Komentáře

Komentář: Ondřej Soukup: Rusové kloužou do čínské dluhové pasti

Ondřej Soukup 3. 9. 2014
Společnost Rosněfť prodá podíl v jednom z největších ruských ropných nalezišť čínské firmě CNPC. Oznámil to osobně prezident Vladimir Putin. "Velmi pečlivě přistupujeme k výběru našich partnerů, ale pro čínské přátele žádná omezení neplatí," prohlásil Putin.
Komentáře

Komentář: Ondřej Soukup: Výchova ruské mládeže na jezeře Seliger

Ondřej Soukup 13. 8. 2014
Mezi moskevskými liberálními novináři patřila návštěva Seligeru k oblíbeným zábavám. Fotografové se vyžívali v pořizování snímků z ranní rozcvičky, reportéři radostně zapisovali naivní představy regionálních aktivistů o geopolitice.