Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Oblačno

Bradáčová: U soudu s Rittigem se veřejnost dočká velkých překvapení

Bradáčová: U soudu s Rittigem se veřejnost dočká velkých překvapení
Lenka Bradáčová | zdroj: isifa/MAFRA/Tomáš Krist

V některých kauzách jsou dva příběhy. Jeden mediální a druhý je tvrdý příběh ve spisu, řekla v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Vyjádřila se tak ohledně kauzy údajného tunelování pražského dopravního podniku, na kterém se měli podílet lidé kolem Ivo Rittiga. Naznačila, že u soudu může dojít v této věci k překvapení.

„Je pravda, že u některých kauz sleduji trend dvou příběhů: jeden příběh v mediálním světě - ten předkládá jedna strana a ta druhá, tedy my, na něj může reagovat v rámci pravidel. A pak je tvrdý příběh ve spisu,“ uvedla Bradáčová s tím, že ty dva příběhy se nemusejí překrývat. „Před soudem může dojít k překvapení, protože veřejnost se domnívá, že ten příběh probíhá tak, jak jej servírují média,“ konstatovala vrchní státní zástupkyně.

V této souvislosti naznačila, že Rittig nebo lidé z jeho okolí v médiích ohledně své kauzy lžou. Poukázala na to, že obhajoba má možnost se v médiích hájit všemi prostředky, které uzná za vhodné. „I nepravdou,“ podotkla.

K tomu, zda Rittiga obviní i v dalších kauzách, například za údajné tunely v Nemocnici na Homolce, se Lenka Bradáčová odmítla vyjádřit.

Zdroje: