Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Zemřel legendární moderátor Larry King

Zemřel legendární moderátor Larry King
Larry King | zdroj: Profimedia

Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King. Informovala o tom televize CNN, na níž moderátor po desetiletí vedl svou talkshow Larry King Live, v níž zpovídal prezidentské kandidáty, celebrity, i hosty z každodenního života. King byl začátkem ledna hospitalizován s covidem-19.

Podle mediální společnosti Ora Media zemřel King ráno v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles, kam byl podle CNN převezen na začátku roku kvůli těžkému průběhu covidu-19. Oznámení však příčinu Kingova úmrtí neuvádí.

CNN vysílala Kingův pořad Larry King Live po dobu 25 let, za něž moderátor natočil přes 6000 dílů. Pořad skončil v roce 2010, King se však o dva roky později vrátil na obrazovky v pořadu Larry King Now, který vysílala internetová Ora TV a televize Russia Today (RT) placená ruským státem.

Ruský prezident Vladimir Putin, s nímž King vedl několik rozhovorů, ve vyjádření vzdal úctu moderátorově památce a jeho "velké profesionalitě".

King za svou kariéru zpovídal všechny šéfy Bílého domu od roku 1974 a řadu dalších světových vůdců, jako například Palestince Jásira Arafata či jihoafrického prezidenta Nelsona Mandelu. Jeho hosty byla i řada celebrit, mimo jiné Frank Sinatra, Marlon Brando či Barbara Streisandová.

Moderátor proslul svým uvolněným způsobem vedení rozhovorů, málokdy pokládal těžké otázky a svoje hosty se nesnažil konfrontovat. Na většinu interview se rovněž podle svých slov téměř vůbec nepřipravoval, což ovšem prezentoval jako jednu ze svých předností. "Myslím, že za experta by měl být považován host," uvedl ve svých pamětech ke svému stylu vedení rozhovorů, které sám nazval "infotainmentem" (spojení slov information a entertainment, tedy informace a zábava) a který mu přinesl slávu a miliony diváků po celém světě.

Po desetiletích úspěchu však jeho pořad Larry King Live začal ztrácet diváky, kteří ve stále větších počtech přecházeli k názorově vyhraněnějším moderátorům, jakými je například Rachel Maddowsová na liberálně laděné stanici MSNBC či Sean Hannity na republikánům nakloněných Fox News.

Moderátor měl podle CNN cukrovku 2. typu a za svůj život čelil řadě zdravotních obtíží, včetně několika infarktů, kvůli nimž v roce 1987 podstoupil čtyřnásobný koronární bypass. V roce 2017 oznámil, že trpí rakovinou plic, kterou se mu však po operaci podařilo překonat. 

Zdroje: