Za Kimem prý stojí armáda vraždících hackerů

- Aktuality autor: pal

Severokorejští hackeři mohou napadnout infrastrukturu jakékoli západní země a mohou ohrozit tisíce lidských životů. V rozhovoru pro britskou televizní stanici to řekl počítačový expert profesor Kim Heung-Kwang.  

Kim má armádu zlých hackerů a nebojí se jí použít, varují odborníci

Kim má armádu zlých hackerů a nebojí se jí použít, varují odborníci,zdroj: Profimedia.cz

Profesor Kim tvrdí, že KLDR trénovala přes 6000 armádních hackerů, kteří jsou schopni během několika minut zlikvidovat infrastrukturu jakéhokoli státu. Korejská technologický expert Martyn Williams připouští, že útok severokorejských hackerů může být ničivý, ale pouze v teoretické rovině.  Profesor Kim nicméně varuje mezinárodní společenství, aby mnohem důsledněji dbalo na otázku internetové bezpečnosti.

Podle vědce jsou v ohrožení především elektrárny a banky, jejichž systém mohou hackeři velmi snadno napadnout. Počítačový útok tak do určité míry může připomínat vojenský útok, při kterém bude spousta obětí na životech.

KLDR už provedla některé útoky, kterými si podle prof. Kima testovala své možnosti. Jednalo se o útok na 33 z 80 jihokorejských bezdrátových linek v době vojenského cvičení v srpnu 2004. V roce 2006 se údajně severokorejští hackeři nabourali do serverů ministerstev obrany Jižní Koreje a Spojených států.

Kim Heung-Kwang vystudoval univerzitu v Pchjongjangu a dlouhá léta přednášel o problematice kyberšpionáže na katedře informatiky v Hamheungu. 

Tagy: zahraničí Severní Korea KLDR bezpečnost na internetu internetová bezpečnost armáda KLDR

Zdroje: BBC