Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Trápení Václava Havla: Je vyčerpaný, nelepší se to

Trápení Václava Havla: Je vyčerpaný, nelepší se to
zdroj: tisková zpráva

Oba dva bulvární deníky se dnes zaobírají zdravím exprezidenta Václava Havla. Dlouhodobě nemocný Havel se totiž stále neuzdravil ze zánětu dýchacích cest. S ním se začal léčit v březnu.

Aha! v titulku hlásá: Václav Havel – Naprosté vyčerpání. Podobně se pak vyjadřuje i Blesk, který navíc přidává, že Havla ničí počasí a proto nyní vůbec nevychází z domu.

Zdravotní stav bývalého prezidenta Václava Havla, kterému je již 74 let, se stále nelepší. Od jara trpí vleklými dýchacími obtížemi. Přestože se tvrdilo, že mu výrazně pomohl pobyt v lázních, podle bulvárního Blesku tomu tak není.

„Do jeho vily na pražské Ořechovce za ním chodí lékaři. Pečuje o něj manželka Dagmar, která kvůli němu dokonce odmítla jet na karlovarský festival," píše Blesk.

Podle deníku je Havel stále doma, veřejnému životu se prý nyní vyhýbá. „Václav Havel se stále cítí vyčerpaný, proto zůstává doma a veřejných akcí se neúčastní. Paní Havlová se rozhodla neodjet na festival jednak kvůli manželovi, který ji doma potřebuje, ale i kvůli vlastní zdravotní indispozici," řekla Blesku Havlova tajemnice Sabina Tančevová.

Ubližuje i střídající počasí

Deník připomíná, že Havlovi před 15 lety kvůli rakovině odebrali půlku pravé plíce, takže i banální onemocnění dýchacích cest pro něj může mít fatální následky. Havlovi se ale může nyní dýchat těžce i proto, že se střídá dusné počasí s chladnými a deštivými dny a navíc s tím kolísá i tlak.

Celý článek na ParlamentniListy.cz